Mladost
Kikinđani odneli tri boda iz Bečeja
19.08.2023 V. Jankov

Retka situacija pred golom Kikinđana: Tomčić u skoku - foto: V: Jankov

Kako su osvojili ceo plen u Rumi od Slovena, tako su ga izgubili kraj Tise od Kikinđana. Ispostavilo se identičnim rezultatom 2:1. Bezidejna igra momaka sa Tise  nije mogla da donese ništa drugo, dok su se Kikinđani predstavili u sasvim solidnom izdanju i zasluženo su, posle duže vremena, slavili u međusobnim okršajima.

Tomić je prvi pripretio u četvrtom minutu udarcem sa distance, ali je lopta otišla preko gola. U 11. minutu se Ivanović dokopao lopte ispred kaznenog prostora domaćina, tražio poziciju za šut, a onda dodao do Benckea, koji se odlučio na šut iz prve i pogodio je levi gornji ugao nemoćnog Milovanova. Ivanović je bio u stopostotnoj prilici u 24. minutu, ali je sada Milovanov izbio loptu van terena. Kobiljski je u 31. minutu pokušao lob udarcem, ali je lopta otišla visoko prko gola. U posldnjim trenucima prvog dela igre Kobiljski je oprobao šut, ali je lopta jotišla kra gola.

Gosti su bolje otvorili igru i u nastavku. Lolić je u 50. minutu dobro šutirao, ali Milovanov je bio siguran. Samo četiri minuta kasnije pokretljivi Bencke je bio u kontranapadu i na vreme uposlio Lolića, koji je na efektan način materijalizovao akciju i na semaforu je bilo 0:2. Novo uzbuđenje odigralo se u 78. minutu. Tomčić je idealno poslužio Živkova, koji obilazi golmana, ali ga ovaj ruši i sudiji nije ostalo ništa drugo do da pokaže na belu tačku. Siguran izvođač najtrože kazne bio je Krmar. Do kraja utakmice Živkov je u 88. minutu bio u prilici, ali je šutirao pravo u golmana i bodovi su prešli Tisu i otišli u Banat.

OFK Bečej 1819 - OFK Kikinda   1:2  (0:1)

Bečej. Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 200. Sudija: Ljubiša Berenji (Subotica) 7. Strelci: Krmar u 78. minutu (11 m) za OFK Bečej 1918, a Bencke u 11. i Lolić u 54. minutu za OFK Kikindu. Žuti kartoni: Vorgučin i Tutnjević (OFK Bečej 1918). Igrač utakmice: Andrej Bencke (OFK Kikinda).

OFK Bečej 1918: Milovanov 6, Varga 5 (od 51, Milovanović 6), Zeljković 6, Vorgučin 5,5, Nonin 5,5 (od 46. Milinković 5,5), Tutnjević 6 (od 46. Krmar 6), Tomić 6, Nađpal 5,5, Simonović 5 (od 57. Tomčić 6,5), Živkov 6, Kobiljski 6.

OFK Kikinda: Oparnica 7, Kecman 6,5, Beljić 7, Mojsilović 7, Barbul 6, Mirkov 6,5, Rafael 6,5 (od 68. Đukić -), Bencke 8, Radovanović 6,5, Ivanović 7,5, Lolić 7,5 (od 84. Molnar -).