OFK Bačka
Inđijska "dizelka" protutnjala kraj Tise
14.10.2023 V. Jankov

Retka prilika da je lopta bila u posedu Bečejaca - foto: V. Jankov

Ni "D" od derbija kola kraj Tise. Lider iz Inđije je lakše nego što je očekivao stigao do bodova. Odlazak trenera Zorana Levnaića je za Bečejce bila „šok terapija“ u negativnom smislu. Nisu mogli da se prepoznaju. Inđijaki „železničari“ su od samog početka krenuli silovito i terenska inicijativa se oplodila već u 17. minutu, kada je Volarević otvorio golgeterski seriju gostiju i upotrebljiuvu loptu ritinski kraj ustrčalog golmana Milovanova poslao u mrežu. Kada je desetak minuta kasnije najbolji pojedinac utakmice Slavoljub Đokić dubinsku loptu prihvatio i u punom trku pobegao pratiocima, a onda sa ivice kaznenog prostora smestio loptu u donji levi ugao nemoćnog Milovanova, već se naslutio pobednik. Sve je odlučeno minut pre odlaska na odmor. Posle solo okcije Đokića i šuta, Vještica je na gol liniji loptu zaustavio rukom. Sudija Ivan Repček je dosudio kazneni urarac, a Vještici je pokazao crveni karton. Siguran egzekutor najstrože kazna bio je Đokić.

U nastavku ista slika. Gosti brojčano jači su imali loptu u posedu, ali je viđen samo jedan gol. U 71. minutu posle ko zna koje duge akcije, Radman je sve materijalizovao za konačnih 0:4. Kako su momci sa Tise igrali, potvrđuje podatak da su jedinu priliku na utakmici imali u 75. minutu, ali Tomčić, posle centaršuta Krmara, nije dobro zahvatio loptu glavom i ona je otišla preko gola. Sve ostalo od strane Bečejaca bilo je za zaborav.

OFK Bečej 1918 - Železničar 0:4 (0:3)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 150. Sudija: Ivan Repček (Vrbas) 7. Strelci: Volarević u 17, Đokić u 27. i 45. (11 m) i Radman u 71. za Železničar. Žuti kartoni: Kobiljski (OFK Bečej 1918), Osman (Železničar). Crveni karton: Vještica (OFK Bečej 1918) u 44. minutu. Igrač utakmice: Slavoljub Đokić (Železničar).

OFK Bečej 1918: Milovanov 5, Varga 5, Ćuk 5, Milovanović 5, Vještica 5, Nađpal 5 (od 47. Vorgučin 5), Tutnjević 5, Hardi 5 (od 46. Tomić 5), Milinković 5 (od 61. Jelić 5), Kobiljski 5 (od 61. Tomčić 5), Krmar 5 (od 82. Ćurčić -).

Želeničar: Milinović -, Saračević 7, Brajić 7 (od 61. Bosnić 6,5,), Matijević 7, Đokić 8,5, Petrović 7 (od 75. Grković -), Volarević 7,5 (od 61. Radman 7), Osman 7, Živanović 7 (od 75. Kačar -), Jaćimović 7, Miljević 7 (od 55. Nikolić 6,5).