OFK Bačka
Bečejci uknjižili i peti uzastopni poraz
18.11.2023 V. Jankov

Česta slika pred golom Bečejaca - foto: V. Jankov

Kraj Tise ništa novo! U petoj utakmici u nizu isto toliko poraza. Sreća da je kraj polusezone, jer kako je krenulo tiski brod bi se zario u obližnji kanalski mulj. Uz sve to, opet nisu postigli gol, a od pravih šansi imali su samo jednu. Na samom izmaku prvog poluvremena Kobiljski je dobro izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, a odbijenu loptu sa pet metara Ćurčić je poslao kraj gola.

Nasuprot domaćinu, gosti iz Elemira su od prvog sudijskog zvižduka krenuli energično. Već u swdmom minutu, Savanović je, posle dodavanja Grbića, sa nekoliko metara šutirao kraj gola. U 15. minutu je Milivojev, koji za dva dana proslavlja 35. rođendan, dobio dubinsku loptu i pretrčao je daleko mlađe riale, ali je kapiten Bečejaca golman Milovanov sve pratio i istrčavanjem sačuvao mrežu. Za kratko. Jer, odbijenu loptu prihvatio je pokretljivi Bačvanski i sigurnim udarcem poslao je u mrežu za 0:1.

Kada su gosti u 59. minutu poveli sa 2:0, bilo je jasno da će „naftaši“ odneti ceo plen. Savanović je primio loptu na levom boku i u stilu „brzog Gonzalesa“ pretrčao sve u odbrani domaćina, podsetio domaće navijače kako je svojevremeno davao golove u dresu njihovog kluba, i kada je ušao  kazneni prostor izuzetno preciznim šutem pogodio suprotni ugao nemoćnog Milovanova. Istina, ulaskom iskusnog Tomčića, Bečejci su poslednjih pola sata uspostavili terensku ravnotežu, ali bez konkretnih opasnosti po gol rivala, pa su se momci sa Tise oprostili od navijača bez bodova i gola, sa skromnom bodovnom zimnicom još od devetog kola.

OFK Bečej 1918 - Naftagas  0:2   (0:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 100. Sudija: Balša Ćeranović (Bačka Topola) 8. Strelci: Bačvanski u 15. i Savanović u 59. minutu za Naftagas. Žuti kartoni: Tomić i Živkov (OFK Bečej 1918), a Bačvanski, Bjelica, Švonja i Vukoje ((Naftagas). Igrač utakmice: Miloš Savanović (Naftagas).

OFK Bečej 1918: Milovanov 6, Varga 6, Vorgučin 6, Milovanović 6, Milinković 6, Nađpal 5,5, Tomić 6, Hardi 5 (od 61 Tomčić 6), Kobiljski 6, Živkov 6, Ćurčić 5 (od 46 Krmar 5).

Naftagas: Galin -, Grbić 7,5, Bjelica 7, Samardžić 7, Bajić 6,5, Vukoje 7,5, Švonja 7, Panić 7 (od 73. Vidić -), Savanović 8 (od 89 Jeličić -), Milivojev 7 (od 82 Renić -), Bačvanski 8.