Goč
Bane 1931
Sloga nastavila trijumfalnu seriju

Slogin golgeter Dragoljub Anđelković u duelu sa Miljanom Vesićem iz Poleta Foto: G. Šljivić

Sloga je nastavila trijumfalnu seriju i u kraljevačkom derbiju protiv Poleta iz Ratine. "Beli" su sve vreme bili bolji rival, imali više loptu u posedu i mnogo više prilika. Gosti u prvom poluvremenu nekamo rezervisani, bez agresije i to ih je koštalo. Igrao se 21. minutu kada je posle duela Čolića i Ćirovića lopta došla do Anđelkovića koji u takvim situacijama ne greši i Sloga je došla u vođstvo. Imali su domaći još prilika, upravo je Anđelković dva puta bio neprecizan iz izglednih situacija, a po jednom Babić i Despotović. U finišu prvog poluvremena, Sloga je izvela korner lopta se odbila do Bogdanovića koji je odmah šutirao, pogodiol je jednog igrala gostiju i lopta se kao na tacni servirala Anđelkovića koji je sada bio precizan za 2-0 što je bio rezultat na velikom odmoru.

U nastavku, Spasojević je imao šansu utakmice, dobio je duel sa Markišom izašao sam ispred Đorđevića, ali je odlični vratar domaćih odbranio njegov šut. Gosti su imali još jednu kolosalnu priliku kada je Vesić izveo skraćeni korner i pogodio prečku gola u tom trenutku nemoćnog Đorđevića. Sloga je preko Despotovića kaznila promašaj gostiju, sve je uradio mladi Babić, a iskusni veznjak "belih" je rutinski plasirao loptu u mrežu. Šansi je bilo i u nastavku meča, ponovo Anđelković, pa Veljović, Ćirović, ali lopta nije htela u gol. Na kraju zaslužena pobeda Sloge koja odmiče pratiocima i već je na korak od srpskoligaškog "Zapada".

Napadač Poleta Nikola Tanasković sa loptom dok akciju prati bek "belih" Aleksa Babić Foto: G. Šljivić

SLOGA (KV) – POLET 3 – 0 (2 – 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 600 Sudija: Vlade Đukanović (Čačak) 7 Strelci: Anđelković u 21. i 43. minutu u Despotović u 54. minutu Žuti kartoni: Drecun (Sloga) i Nikolić (Polet). Igrač utakmice: Dragoljub Anđelković (Sloga) 8.

SLOGA: Đorđević 7,5, Milovaović 7,5, Babić 7,5 (Eldić -), Drecun 8, Jovanović 7,5, Gojković 7,5, Despotović 7,5, Ćirović 8 (Aćimović -), Bogdanović 7,5 (Veljović 7), Markiš 7,5 (Ugrenović 7), Anđelković 8.

POLET: Manić 6,5, Čolić 6,5, Urošević 6,5, Sredarević 6,5 (Trklja 6,5), Vesić 6,5, Petrović 6,5, Tanasković 6,5 (Jašović -), Nikolić 6,5 (Torlaković 6,5), Milošević 6,5, Butačević 6,5, Spasojević 6,5 (Pančić -).

Sloga slavila u kraljevačkom zonskom derbiju - u borbi za loptu Ćirović i Babić iz Sloge i Spasojević iz Poleta Foto: G. Šljivić