Goč
Bane 1931
Het trik Anđelkovića

Ubedljivi lider Šumadijsko-Raške zone - Kraljevačka Sloga Foto: Stole Petković

Sloga je zaokružila redovni deo Šumadijsko-Raške zone ubedljivopm pobedom protiv komšija iz Gračaca. Za 17. trijumf „belih“, koji su protiv Napretka istrčali u plavoj-beloj garnituri dresova, najzaslužniji je centarfor Dragoljub Anđelković koji je postigao het trik, ukupno 17 golova ove sezone. Da nisu poništena dva posle istupanja Srbije iz Ilićeva iz lige, učinak bi bio još veći. Napredak je došao sa namerom da skupo proda kožu, da pokuša da iznenadili lidera, ali su Kraljevčani već u 7. minutu poveli. Sve je uradio Bogdanović u kome Sloga dobija ozbiljnog igrača za velika dela, usledio je centaršut prema Anđelkoviću koji u takvim situacijama ne greši. Do kraja prvog poluvremena Sloga je imala terensku inicijativu i šanse, ali su zapretili i gosti preko Simovića.

U drugih 45 minuta, Sloga se raspucala. Ponovo je Bogdanović istrpeo nalete odbrane gostiju, sačuvao loptu, kao na tacni poslužio Jovanovića,a njegova „kifla“ je pogdila Anđelkovića za 2-0. Samo što je ušao u igru, brzonogi Đoković je osvojio jednu loptu i poslužio najboljeg strelca lige za njegov het trik u ovom meču. Nastavila je Sloga sa dobrom igrom, sa ritmom koji lomi rivala. Posle novog centaršuta Jovanovića, u strelce se upisao Slogin omladinac Aćimović i bio je to novi gol glavom na ovom meču. Još jedan rezervista Sloge, iskusni Veljović, sjajno je izveo korner i u trepavicu pogodio Milovanovića za „petardu“ na Gradskom stadionu. Čast gostiju spasao je rezervista Cvetković koji je odlično ispratio akciju svog tima i matirao rezervnog golmana Sloge, Dražovića.

Sloga u za nju ne teipičnim dresovima igrala i pobedila Napredak iz Gračaca Foto: G. Šljivić

SLOGA (KV) – NAPREDAK 5 – 1 (1 – 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudija: Nikola Ratinac (Kragujevac) 7 Strelci: Anđelković u 7., 53., 68., Aćimović u 76. i Milovanović u 83. minutu za Slogu, a Cvetković u 87. minutu za Napredak Žuti kartoni: Jovanović i Trnavac (Napredak). Igrač utakmice: Dragoljub Anđelković (Sloga).

SLOGA: Đorđević 7 (Dražović -), Milovanović 7,5, Babić 7 (Ugrenović 7), Drecun 7 (Đoković 7), Jovanović 7,5, Gojković 7, Despotović 7, Ćirović 7 (Aćimović 7), Bogdanović 7,5 (Veljović 7), Markiš 7, Anđelković 8.

NAPREDAK: Kosanović 6, Majdevac 6, Boj. Jovanović 6, Trnavac 6, Ćurčić 6, Bob. Jovanović 6 (Minaković 6), Denić 6 (Nišević -), Simović 6 (Cvetković 6,5), Vasiljević 6, Zajić 6 (Ilić -), Bojović 6 (Vasić 6).

Direktor i kašpiten tima, neprelazna stena u odbrani - Aleksandar Gojković u akciji veoma zaslužan za renesansu Sloge Foto: G. Šljivić