Mladost TSK
Novobečejci iznenadili Crvenu zvezdu
09.10.2023 Stevan Davidović

NereÅ”iva enigma - Strahinja Ristić u akciji (RK Jedinstvo)

Jedinu pobedu u gostima, u 3. kolu Prve lige Vojvodina za rukometaŔe, zabeležila je ekipa novobečejskog Jedinstva, poŔto je u Mokrinu pobedila, novajliju u ovom stepenu takmičenja, Crvenu zvezdu 29:30 (14:19).

Ā

Izabranici trenera Đorđa Vujackova su od samog starta dali do znanju domaćinu da su na ovo gostovanje doputovali sa velikim ambicijama, a kada su u 4. minutu doÅ”li u vođstvo nisu ga ispuÅ”tali do kraja susreta. Mada su u 20. minutu ostvarili lepu prednost (8:13) Novobečejci suĀ  nastavili u istom ritmu, da bi u poluvremenu zadržali tih 5 golova prednosti (14:19).

U nastavku joÅ” bolja i sadržajnija igra koju je predvodio, u ovom susretu nereÅ”iva enigma za domaću odbranu, kapiten Strahinja Ristić. Golom drugog po efikasnosti u novobečejskom timu Nikole Jovanova, gosti su povećali vođstvo (14:20), koje su sve do 56. minuta sigurno čuvali. U samoj zavrÅ”nici, uljuljkani visokim vođstvomĀ  Novobečejci ulaze u seriju greÅ”aka, koja je na kraju mogla skupo da ih koÅ”ta. U poslednja četiri minuta golom Ljubomira Goilića, a potom Filipa Kovača, koji se tri puta upisao u listu strelaca u ta tri poslednja minuta,Ā  domaći su bili na pragu izjednačenja, ali za to ipak nije bilo vremena, pa je susret zavrÅ”en pobedom Jedinstva 29:30.

Za igrača utakmice proglaÅ”en je kapiten Jedinstva, Strahinja Ristić, koji je postigao 12 golova, ali sve pohvale zaslužuju i odlični golmani Goran Živkov i Danijel Bajrović.

U 4. kolu Jedinstvo dočekuje Mladost TSK iz Bačkog Jarka, dok Crvena zvezda dočekuje Potisje Pleteks iz Ade.

Crvena zvezda - Jedinstvo 29:30 (14:19)

Sportska hala u Mokrinu. Gledalaca 225. Sudije: Rakićević (Novi Sad), Joksović (Petrovaradin). Delegatkinja: Gordana Čretnik (Kikinda). Sedmerci: Crvena zvezda 6 (4), Jedinstvo 5 (4). Isključenja. Crvena zvezda 6, Jedinstvo 18 minuta.

Crvena zvezda: Pjevalica, AlmaÅ”i 4, MiloÅ”ević 5 (1), Ivetić, Gavrilov, Luka Panić 3, Milan Panić 2, Đukić, Golić 4 (1), Trnić, Kovač 3 (1), Blažić 4 (1), Ladičorbić 1, Maluckov, Skuban 3

Jedinstvo: ToÅ”kov 1, StojÅ”in 1, Skuban 1, Jovanov 8 (3), S. Ristić 12 (1), Bogojević, Krivokapić 1, Dujin, Kovačević, Labus 2, Spasojev 1, Antonović 2, Radin, Bajrović, Živkov.

PiÅ”e: Stevan Davidović