Slavija
Novobečejci se Jabukom osladili
13.11.2023 Stevan Davidović

Ekipe Jedinstva i Jabuke pre početka utakmice (foto: Stevan Davidović)

RukometaÅ”i novobečejskog Jedinstva su u 8. kolu Prve lige Vojvodina, zabeležili Å”estu prvenstvenu pobedu, do koje nisu doÅ”li ni malo lako, poÅ”to su za rivala imali veoma kvalitetnu ekipu Jabuke iz istoimenog mesta. Novobečejci su pobedili 37:35 (20:18) i tako zadržali treću poziciju na tabeli sa 12 bodova, četiri manje od vodeće ekipe Potisje Pleteks iz Ade, koja ima maksimalni učinak.

Ā

Početak susreta protekao je u veoma angažovanoj i efikasnoj igri izabranika Đorđa Vujackova, koji su prvu osetniju prednost (12:7) imali u 16. minutu, da bi u 23. imali i najveću prednost (19:12), kada je izgledalo da će ovo biti nezanimljiv susret. Međutim odluka trenera Vujackova da u igru ubaci mlađe igrače, donelo je preokret, gosti iz Jabuke prave seriju 5:0, tako da su u poluvremena domaći rukometaÅ”i otiÅ”li sa minimalnom prednoŔću (20:18).

U nastavku se ponovila slika iz prvog poluvremena, kada su bili kompletni Novobečejci su ponovo napravili razliku (23:19), a potom u 46. minutu (29:25). To je dalo mogućnost domaćinu daĀ  ponovo kombinuje sa sastavom, Å”to gosti koriste i u samoj zavrÅ”nici, u 58. minutu opasno zaprete (34:33). Morali su u poslednja dva minut domaći rukometaÅ”i svojski da se potrude da ne dođe do iznenađenja, pa su golovima Stefana ToÅ”kova i Nikole Jovanova stigli do konačnih 37:35.

Za igrača utakmice proglaÅ”en je domaći igrač Kosta Musić, dok pohvale za svoju igru zaslužuje i rukometaÅ” Jabuke, Stefan Stanić, koji je najefikasniji igrač susretu sa 12 postignutih golova.

U 9. kolu Jedinstvo igra u Novom Sadu sa drugoplasiranom Slavijom, dok Jabuka dočekuje Metalac iz Futoga.

Jedinstvo - Jabuka 37:35 (20:18)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 200. Sudile su Marijana Savković i Tamara Savković iz Mužlje. Sedmerci: Jedinstvo 3 (2), Jabuka 2 (2). Isključenja: Jedinstvo 10, Jabuka 2 minuta.

Jedinstvo: Macura, ToÅ”kov 8, Nemanja Koledin, Musić 4, Skuban 1, Jovanov 7 (1), S. Ristić 5, Bogojević 1, Krivokapić 6, Dujin, Labus, Nikola Koledin,Spasojev 3 (1), Antonović 1, Bajrović, Živkov

Jabuka: Mitanovski, Petrovski 7, Vitas 10 (2), Stolevski, Grujevski, Vujasinović, Zuvić 1, Pantović 1, Kuzmanović, Dimitrijević 4, Stanić 12, Ristevski, Andrevski

PiÅ”e: Stevan Davidović