Mladost TSK
Novobečejci u petoj brzini
05.11.2023 Stevan Davidović

Nastavak uspeÅ”ne serije - Matija Kovač (predsednik kluba) i Vladimir Antonović (foto: Stevan Davidović)

RukometaÅ”i novobečejskog Jedinstva nastavili su sa dobrim igrama u Prvoj ligi Vojvodina, posle pobede nad novajlijom ekipom ŽSK 1955 iz Žablja (30:23), izabranici trenera Đorđa Vujackova su u 7. kolu, ovu pobedu overili na gostovanju Hercegovini iz Sečnja.

Ā

U sportskoj hali u JaÅ”a Tomiću, gde Hervegovina igra svoje utakmice kada je domaćin, prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri. Domaći rukometaÅ”i predvođeni raspoloženom za igru Božidarom Vitasom imali su dominaciju u jednom periodu i najveću prednost u 18. minutu, kada je bilo 15:11. Zatražio je Đorđe Vujackov minut odmora, da bi potom usledila serija njegove ekipe (0:3), a kada su uhvatili priključak Novobečejci su uspeÅ”no parirali domaćinu, da bi na odmor otiÅ”li zadovoljniji jer je bilo (20:20).

U nastavku su se gosti bolje snaÅ”li, razigrao se njihov najiskusniji igrač Vladimir Antonović, a potom i efikasni Nikola Jovanov i u 36. minutu rezultat je 21:25. Potom je iskusni sastav iz Novog Bečeja znalački čuvao stečenu prednost, koju su domaći u 57. minutu smanjili na (33:35), ali im je to bio i krajnji domet, jer su u samoj zavrÅ”nici golovima Antonovića i Jovanova gosti overili pobedu 34:37. Za igrača utakmice proglaÅ”en je igrač Jedinstva, Vladimir Antonović.

U 8. kolu Jedinstvo dočekuje Jabuku, dok će ekipa Hercegovine ugostiti drugoplasiranu Slaviju iz Novog Sada.

Hercegovina - Jedinstvo 34:37 (20:20)

Sportska hala u JaÅ”a Tomiću. Gledalaca 180. Sudinice: Milica Antić i Danijela Kovačević (obe iz Crvenke). Sedmerci: Hercegovina 2 (1), Jedinstvo 4 (3). Isključenja: Hercegovina 8, Jedinstvo 8 minuta.

Hercegovina: Šaru, Aćimović, Avdalović, Popović, Vitas 11, Vukoje 5 (1), Sebastijanov 9, Trajkovski 3, Zubac 1, Popara 5

Jedinstvo: ToÅ”kov 2, Skuban 2, Jovanov 10 (3), S. Ristić 4, Krivokapić 3, Labus 3, Nikola Koledin, Spasojev 5, Antonović 8, Bajrović, Živkov

PiÅ”e: Stevan Davidović