18.08.2013 Vinko Janković

Prvenac Miškovića sa penala dovoljan za prvu radost Šikarčana

Premijerni susret prvog kola Međuopštinske Lige, igran u Šikari između OFK ŠIKARE i TEREKVEŠA , sasvim zasluženo je pripao domaćem sastavu, koji je iz ovoga susreta više želeo pobedu od njihovih gostiju iz Svilojeva.Nova ekipa iz izletničke Šikare, koja je od letos pretrpela mnoge promene u upravi i samom igračkom kadru, danas je pokazala na svom terenu , i pred svojim navijačima , šta je njen cilj u novom prvenstvu. Čvrsto rešeni da pobeđuju na domaćem terenu , domaćini su igrom i zalaganjem sa današnjim  protivnikom ,koji je u ovaj susret ušao opušten , sa nedovojlno želje za pobedom,, pokaqzali da mogu do pobede.Znali su da je gost iz Svilojeva, ekipa koja ima dobrih fudbalera, da su se u prošlom prvenstvu borili za najviše pozicije, i danas su svojski zapeli, da na premijernom susretu uzmu maksimum. Početak utakmice pripao je gostima i njihovi napadači su češće opsedali gol Lončara,ali je realizacija bila jalova. Svega nekoliko izborenih kornera, bez prave završnice, nije bilo dovoljno da se uzdrma  domači sastav. Na drugoj strani, četa domaćina je iz nekoliko napada uspela da se izbori za jedan jedanaesterac, koji je opravdano dosuđen, jer je napadač Trivunović oboren u kaznenom prostoru gostiju, a za njegovu realizaciju se pobrinuo šikarčanin, ljubimac publike, Mišković, koji je penal pretvorio u vođstvo od 1:0 Bilo je to u 32. minutu , a samo četiri minute kasnije Smiljanić je posle kornera, glavom poslao loptu koja je pogodila prečku domaćina.

Nastavak.utakmice protekao je u jednoj nervoznoj igri oba sastava, pa je za sudijsku trojku bilo više posla . Sve greške u igri i slaboj kondiciji, fudbaleri su prenosili na sudije i oni su im bili krivi za sve neuspehe. U tom periodu je palo i nekoliko kartona na obe strane, i svi su opravdano dosuđeni, i nema dileme da je sudijska trojka želela bilo koga da ošteti, naprotiv smirivala je tenzije na obe strane.

OFK ŠIKARA -TEREKVEŠ  1:0 (1:0)
Igralište u Šikari. Gledalaca 100. Sudija Manić (Karavukovo), pomoćnici Mitrović (Odžaci ) i Aleksić (Karavukovo) Delegat Gvozdenović (Ratkovo) Strelac Mišković u 23 iz penala za OFKŠikaru. Žuti kartoni : Lajković, Petreš, Benjak, Antičević (OFK Šikara ) Lemajić, Božić, Filipović, (Terekveš) Crveni karton Rapajić (Terkveš)
OFK ŠIKARA: Lončar,Lajković,Petreš,Stevanović, Sernčeš, Benjak(Ostojić), Mitrović (Sitničić),Antičević, Pein, Trivunović i Mišković (Šantor)
TEREKVEŠ : Božić, Krajačić(Gol), Todorović, Filipović, Runjajić, Relić (Rakas), Lemajić, Smiljanić, Rapajić, Grmuša i Jelisavac

Na snimcima : Ekipa OFK Šikara, vođstvo domaće ekipe iz penala u 32 minutu, šansa gostiju u 36, i zadovoljna lica golmana Lončara i presednika Šakića posle završene utakmice u Šikari.

Aleksa Šantić 2 : 2 Rusin
Radnički 1918 0 : 4 OFK Metalac
Partizan 3 : 2 Panonija
Jedinstvo 2 : 4 Graničar
Jedinstvo 1947 5 : 0 Dinamo
OFK Šikara 1 : 0 Terekveš
Dunav 4 : 1 Rastina 1918
Lipar 2 : 1 Mladost