MFL Sombor: Aleksa Šantić -Terekveš 2:2
    • Nerešenim rezultatom završen je prvenstveni susret XXVI kola Međuopštinske Lige Smbor-Apatin-Kula-Odžaci, u kojem je domaći Aleksa Šantić podelio plen sa gostom iz Svilojeva, ekipom Terekveša. Utakmica je počela minutom ćutanja i odavanjem pošte nedavno nastradalim u poplavama koje su zadesile našu zemlju. Sami početk i brzo vođstvo domaćina, koji je lepim golom najstarijeg igrača na terenu ,polutke šantićana, Slavka Gavrića, otvorilo meč i zagrejao malobrojnu publiku na stadionu u sportskom centru. Ovaj brzi gol u mreži Božića nije umnogome obeshrabrio fudbalere Terekveša i već u 16. minuti su izjednačili golom Jelisavca, a isti igrač je 13 minuta kasnije u preokretu doveo svilojevčane u vođstvo od 1:2.. Do kraja poluvremena, gosti drže prednost i u nastavku se odupiru fudbalerima iz Alekse Šantića,a u 60 minuti , golom Mirka Jurića ekipa domaćina izjednačuje na 2:2, a rezultat se do kraja nije menjao. Tako je osvajanjem jednog boda, posle tri uzastopna poraza , ekipa trenera Dragomira Ivaniševića prekinula niz poraza, a na drugoj strani gosti iz Svilojeva su ovim remijem prekinuli niz od četiri uzastopne pobede.

Ovu utakmicu obeležio je jedan humani gest delegata, Ostoje Jakšića, koji se odrekao dnevnice i svih taksi koje su mu trebale biti isplaćene posle ovoga meča , u korist fonda za postradale u poslednjim poplavama na području Srbije.

ALEKSA ŠANTIĆ-TEREKVEŠ 2:2 (1:2)

Igralište u Sportskom centru „Aleksa Šantić“. Gledaslaca 60. Sudija Zeljković (Crvenka) pomoćnici Žarić i Kuzmanović (Kula) Delegat Ostoja Jakšić (Sombor) Strelci : Gavrić u 4 i Jurić u 60. za Aleksa Šantić, a Jelisavac u 16 i 29 za Terekveš. Žuti kartoni : M: Tomić Potkrajac i Mandić (Aleksa Šantić ) , a Kaurin i Pilipović (Terekveš) Crveni kartona nije bilo

ALEKSA ŠANTIĆ: Đurđević, Mar. Tomić,Potkrajac,N. Pejak,M. Tomić, S. Pejak, Jurić (Ivanišević), Đurić, Mil. Tomić (Mandić),Gavrić i Lazarević (Drašković)

Terkveš : Božić, Kaurin, Ljubojević, Runjajić, Pilipović, Jakovljević, Todorović, Grmuša, Jelisavac,Smiljanić(Kovačić), Radojčić(Rašeta)