Minimalac za samopouzdanje

U 2.kolu Međuopštinske lige Aranđelovac Topola fudbaleri Sloge savladali su ekipu B 2000 iz Aranđelovca minimalnim rezultatom 1:0. U duelu dve prilično izjednačene ekipe domaći su slavili golom Jovana Petrovića, ostvarivši svoj prvi trijumf u šampionatu. Prva ozbiljnija prilika viđena je u 8. minutu i imali su je domaći. Dimitrijević je, posle kornera koji je izveo Babić, zahvatio loptu glavom sa 10 metara,ali je njegov udarac završio preko gola. Gosti su uzvratili samo minut kasnije. Milivojević je posle prekida šutirao glavom i pogodio prečku. U 18. minutu viđen je jedini gol na meču. Jovan Petrović je pokupio jednu "nićiju" loptu na sredini terena i sa nešto više od 20 metara poslao loptu tik ispod prečke golmana Igora Petrovića. Domaći su mogli da dupliraju vođstvo u 28. minuti, ali je udarac M.Pavkovića sa 16-17 metara odbranio danas solidni golman gostiju. U 39. mintu Vesić je šutirao sa više od 25 metara,a lopta nekoliko santimetara završila pored gola I.Petrovića.

Drugo poluvreme počelo je šansom gostiju. Preković je šutirao 10-ak metara iskosa sa leve strane, a golman domaćih N.Jelesijević se istakao intervencijom. Domaći su pokušavali uglavnom udarcima iz daljine da ugroze gol gostiju. Šuteve Antonijevića u 50. Babića u 58. J.petrovića u 64. minutu odbranio je golman I.Petrović. Gosti su uzvratili udarcima Prekovića u 68. i Lazovića u 72. minutu.ali su njihovi šutevi završili preko gola. Priliku za domaće imao je i Gajić u 84. minutu,ali je njegov udarac sa 16-17 metara odbranio Petrović. Najizgledniju priliku za izjednačenje i poslednju šansu na utakmici imali su gostujući fudbaleri. Posle kornera u 90. minutu Vuković je šutirao glavom sa 10 metara,a lopta za nekoliko santimetara otišla preko gola.

Sloga (Zgorica) - B2000 (Aranđelovac) 1:0

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 100. Delegat:Života Anić (Orašac). Glavni sudija:Predrag Jorgić (Aranđelovac) pomoćnici:Jovica Mijatović (Belosavci) i Bojana Perišić (Kopljare). Strelac:Jovan Petrović u 18. minutu za Slogu. Žuti kartoni:Dimitrijević, Antonijević, Lekić (Sloga) Milivovojević, Preković (B2000).

Sloga:N.Jelesijević, Gajić, Dimitrijević, Vesić, Milan Stevanović, NIkolić, Babić (od 83.Jovanović), J.Petrović (od 89. Milić), M.Pavković, Antonijević, M.Jelesijević (od 66. Lekić).

B2000: I.Petrović, Milivojević, Preković, Subotić, Vuković, Zarić, Ležaja. Lazović (od 82. Dobričić), Novaković (od 65. Točilovac), Todorović, Gojković.

Radoje Domanović 0 : 3 Misača
Proleter 3 : 3 Plaskovac
Sloga 1 : 0 B 2000
Kopljari 0 : 0 Žabare
Mladost 1 : 0 Mladi rudar
Trnava 1 : 4 BSK