MFL Sombor : Mladost iz Kruščića održala lekciju Graničaru u Riđici 1:5

Radni dan, jesenji radovi na selu i školske obaveze đaka ne idu pod ruku jednoj fudbalskoj utakmici, makar ona bila i prvenstvena, kakva je bila ova u Riđici u okviru VI kola prvenstva Međuopštinske lige, gde su se sastali domaći Graničar i Mladost iz Kruščića, pa je ovaj derbi susret pratilo svega 40 gledalaca na igralištu Graničara. Možda će neko zažaliti što nije prisustvovao ovoj utakmici, jer je na njoj palo šest golova, a svakako da to nije prijalo većini onih koji su bili na utakmici , uglavnom navijači domaćeg Graničara, koji su još jednom razočarani onim što su videli i što su pružili igrači trenera Saše Pavića. Istini za volju, trener i nije imao neki izbor igrača, pa su utakmicu počela jedanaestorica koja su bila na raspolaganju, a među njima i mladi golman Branislav Bajić, koji je debibitovao za prvi tim.

Sve to ne umanjuje dobru igru gostujućeg sastava i ubedljivu pobedu koju je izvojevao tim koji zna šta mu je činiti da dođe do rezultata i povratka u staro društvo Područnih ligaša.Samo prvih četvrt sata rivali su bili podjednaki i ništa nije ukazivalo na to šta se sprema domaćinu do kraja utakmice. Čak i prva ozbiljnija šansa, koju je imao Vukas u 20. minutu, kada je uletio u šesnaesterac i dobro šutirao put gola Šćepanovića, koji je još bolje reagovao i odbijo udarac. Minutu kasnije uzvraća Martinović preko desne strane, ali njegov završni šut odlazi pored gola.U 25 minutu je pao prvi gol na utakmici, a postigao je ga Tošić posle jednog slobodnog udarca i ubačaja u peterac domaćina. Tri minuta kasnije je novi slobodan udarac za Mladost sa sredine terena odakle je Martinović primio loptu i pobegao po desnoj strani, ušao u golmanski prostor i poslao loptu u suprotni ugao za 2:0. Sve tenzije na terenu, koje su bile na relaciji oba rivala i sa sudijama, splasnile su posle ovoga vođstva gostiju i utakmica je ušla u mirniju fazu.Na četiri minuta pre odlaska na odmor došlo je do jedne mučne situacije kada je povređen golman gostiju Šćepanović i kada su ponovo počele male čarke između igrača oba tima. U jednoj akciji, kada je ubačena lopta na peterac gostiju, čuvar mreže Mladosti je povređen u skoku, i dobio je udarac u nos , nakon čega je morao da napusti teren, a nešto kasnije je prebačen u zdravstveni centar u Somboru, gde je nakon ukazane pomoć,i pušten kući. Na gol je u nastavku utakmice stao igrač , Miloš Rabrenović.

Drugo poluvreme bilo je u znaku bolje i efikasnije igre gostiju,a već u 54 minutu, Darko Martinović je u svom stilu povisio na 3:0, a samo tri minuta kasnije daje het-trik i postaje junak utakmice jer je i u 76. minuti bio asistent kod petog gola kojega je dao Holovati iz neposredne blizine. Čast domaćinima , da daju počasni gol, spasio je Miloš Gnjatović u 84 minutu, kad je smanjio na 1:5. Gosti su sasvim zasluženo uzeli tri boda i nastavili pobedonosni niz, a domaćinima ,najnoviji poraz kao opomena da je vreme da se nešto učini na poboljšanju igre, okupi veći broj igrača odakle bi se izvukao kvalitet koji je spreman za bolje rezultate u nastavku.Današni susret bivših područnih ligaša, nakon početnih tenzija , protekao je u fer i sportskom nadmetanju, a ni sudijskoj trojki posao nije bio težak, pa su ga i obavili bez većih problema.

MFL Sombor : GRANIČAR-MLADOST 1:5 ( 0:2) Riđica.

Igralište Graničara. Gledalaca 40. Sudija : Perišić (Srpski Miletić) Pomoćnici Mitrović (Odžaci) Aleksić (Karavukovo) Delegat Lekić(Sombor)Strelci M. Gnjatović u 84 za Graničar, a Tošić u 25, Martinović u 28,54,57 i Holovati u 76. za Mladost.

Žuti karton : Tošić (Mladost) crveni kartona nije bilo.

Igrač utakmice Darko Mrtinović (Mladost)

GRANIČAR : Bajić,S.Olujić,N. Olujić,(Veselinović), Kožul,Torbica,Škorić,Uzelac(Vagić), Simić, M. Gnjatović, Ma. Gnjatović i Vukas.

MLADOST: Šćepanović (M. Rabrenović), Dragović,Tešović,Nađ,Gradinić,Arsenić, Martinović,Tošić, Vuković(L. Rabrenović); Kišjuhas i Holovati.

Na snimcima : Prvi gol gostiju koji je postigao Tošić u 25. minutu , peti gol koji je postigao Holovati i gol Miloša Gnjatovića za domaći sastav.

Rusin 3 : 3 Lipar
Dunav 2 : 1 Mladost
OFK Šikara 6 : 0 Rastina 1918
Jedinstvo 1947 1 : 3 Terekveš
Jedinstvo 1 : 3 Dinamo
Partizan 1 : 1 Graničar
Radnički 1918 6 : 0 Panonija
Aleksa Šantić 0 : 3 OFK Metalac