MFL Sombor:: Gol Mitrovića u nadoknadi za pravdu na kraju i veliku radost domaćih

Utakmica OFK Šikare i Radničkog iz Ratkova, igrana u izletničkoj šumi kraj Sombora u okviru sedmog kola prvenstva Međuopštinske Lige Sombor-Apatin-Kula-Odžaci, imala je atribute pravog derbi susreta dve podjednake ekipe, koje su borbom, gotovo svih devedeset minuta , došle do zasluženog boda. Domaćin je utakmicu počeo bez šestorice standardnih igrača (Serenčeš, Antičević, Petreš , Mišković, Stevanović i Trivunović) i uz velike napore , sastavljen je tim koji se suprostavio borbenim gostima iz Ratkova , koji su u Sombor došli sa željom da iz njega odu neporaženii.Od samog početka, utakmica je bila borbena, napeta, ali je nedostajalo izrađenih akcija i šansi za gol, jer rivali u svojim redovima nisu imali više pojedinaca koji bi stvarali šanse,izradili akcije i postizali golove. Kako je teren u Šikari džombast i neravan, i vrlo je teško kontrolisati loptu, stoga se nije ni moglo očekivati više od aktera ove utakmice, koji su trčanjem i požrtvovnošću, nadoknadili sve što im je falilo, pa je i to ostavilo povoljan utisak, i malobrojni navijači su na kraju zadovoljni otišli svojim kućama. Iako utakmica nije bila monotona, prvi "ozbiljniji" potez dogodio se u 30 minuti, i izazvao je različita reagovanja kod aktera ovoga meča. Fer-plej potez napadača gostiju, Milana Mušikića, kada je jedan napad svoje ekipe, i možda zrelu priliku za gol, prekinuo tako što je loptu namerno poslao u aut jer je ležao igrač domaćina Ostojić, a sudija pustio igru, nagrađen je aplauzom igrača i malobrojne publike,a prekoren je od strane svoga trenera sa klupe, što nije završio akciju.Do kraja poluvremena, tačnije u 32 minuti, Pejinović je imao šansu za gol ,ali je njegov šut golman gostiju izbio u korner. I u 39minuti , Šantor šalje udarac sa petnaestak metara, ali lopta odlazi preko gola.

Možda su mnogi očekivali da će nastavak igre u drugom poluvremenu biti u nešto slabijem ritmu, međutim igrači oba tima su nastavili istim žarom, borbeno i požrtvovano. U 60 minuti Darko Šantor iz ekipe domaćina se ponovo našao u šansi, ali je njegov šut išao preko prečke i lopta je liznula gornji, vodoravni okvir gola. Da se gost nije zadovoljio bodom , pokazivao je u nekoliko navrata,a najkonkretniji je bio u 78. minutu kada je jednu loptu sa polovine terena odbijenu, primio rezervista Jovović, povuko je nekoliko metara i onda lobovao istrčalog Dubravca, a uzaludan je bio pokušaj Mitrovića da makazicama spreči pogodak. Bilo je to 0:1 na 12 minuta pre kraja,ali za domaćine to nije bila predaja jer su se još žešće borili i kidisali na gol Đokića. Nagrađeni su u prvoj minuti nadoknade, kada je u napad krenuo i zadnji čovek odbrane, Mitrović, i njegov šut po zemlji u desni ugao gola gostiju, doneo je neopisivu radost igračima i navijačima OFK Šikare.Ovaj izjednačujući pogodak, domaćinima je značio mnogo više od jednog boda, jer su utakmicu završili neporaženi i posle svih muka oko sastava, a goste nije mnogo razočarao, jer su danas igrali protiv ekipe koja je imala gotovo identične želje kada je u pitanju konačan ishod sa ovoga meča.U žaru borbe, danas je bilo i prekršaja na obe strane,ali ne i grube igre i opravdano su pokazane javne opomene , a sudijskoj trojki se nema šta zameriti, i svoj su posao dobro odradili, na zadovoljstvo oba tima.

MFL Sombor. OFK ŠIKARA-RADNIČKI1918 1:1 (0:0)

22. septembar 2013. godine Šikara: Igralište u izletničkoj šumi. Gledalaca : 50 .

Sudija Vujić (Kula), Pomoćnici : Jovičić (Crvenka), Romanjski (Kula). Delegat ; Kosanović (Kljajićevo )

Strelci : Mitrović 90+1 za OFK Šikaru ,a Jovović u 78. za Radnički. Žuti kartoni : Ostojić i Mijanović(OFK Šikara) Aleksić i Ivović (Radnički). Crveni kartona nije bilo.

Igrač utakmice Mitrović (OFK Šikara)

OFK ŠIKARA : Dubravac,Benjak, Ostojić, Devrnja (Injac), Mitrović, Žeželj, Mulalić, Šantor(Duduković), Pejnović, Mijanović i Bošnjak(Topalov)

RADNIČKI 1918 : Đokić,Aleksić, Kocić(Vujasin), Štulić, Milić Mušikić,Radoičić,(Milunović), Ivović, Gvozdenović, Milan Mušikić, Crnjanski i Vig (Jovović)

Na snimcima Strelac domaćih Mitrović sa drugarima iz ekipe, Pejinović u skoku pred golom gostiju, Mitrović otklanja opasnost ispred svoga gola i Šantor u skoku u šesnaestercu Radničkog .

Rusin 3 : 3 Lipar
Dunav 2 : 1 Mladost
OFK Šikara 6 : 0 Rastina 1918
Jedinstvo 1947 1 : 3 Terekveš
Jedinstvo 1 : 3 Dinamo
Partizan 1 : 1 Graničar
Radnički 1918 6 : 0 Panonija
Aleksa Šantić 0 : 3 OFK Metalac