15.10.2013 S. Blagojević

Prva rasinska liga: Jovan Kursula - Jasika 2:0

Odlična fudbalska predstava viđena je na stadionu Temnića a utakmicu su obeležila dva gola za tv špice Saše Antića bivšeg kapitena Napretka, najpre u 20. minutu kada je posle sjajnog dubinskog pasa Dušana Ćosića pravovremeno utrčao iza štopera gostiju i iz prve poslao loptu desne raklje nemoćnog golmana Todorovića. Gosti su doduše reklamirali ofsajd zbog čega je njihov predstavnik Miroljub Radojković udaljen sa klupe ali o ofsajdu nije bilo ni govora. Drugi gol bio je pravo remek delo Antića primio je loptu u 32. minutu na nekih 25 -30 metara od gola , topovski opalio ona je očešljala raklje golmana gostiju i završila u mreži za vođstvo od 2:0. Na poluvreme se otišlo sa dva gola prednosti a u nastavku iako je viđena lepa igra nije bilo golova ipak treba izdvojiti dva šuta Radeta Aksentijevića kapitena Kursule u prečku najpre u 80. minutu iz igre a potom u 85. minutu iz slobodnog udarca ipak na kraju ostalo je samo 2:0 a Varvarinci su možda zaslužili i više imajući u vidu da su igrali jednu od svojih najboljih partija.

Strelci: 1:0 Saša Antić u 20. minutu, 2:0 Saša Antić u 32. minutu. Stadion Temnića, gledalaca 300. Sudija Darko Mitrović (Trstenik) 7. Opomenuti igrači: Nikola Boškovac (J. Kursula) i Šoškić i Isailović (Jasika). Igrač utakmice: Saša Antić (Jovan Kursula).

JOVAN KURSULA: Nešić 7, Nikola Boškovac 6, 5, Savić 7, Ćosić 7, Milanović 7, Zafirovski_(Saša Milosavljević 7), Didić 6, 5 (Avramović-), Antić 8, Lazarević 7(Anđelković-), Aksentijević 7, 5, Rajković 7

JASIKA:   Todorović 7, Simonović 6, 5(Stanić 6, 5), Stojanović 6, 5(Stefan Dimčić 7), Živadinović 7(Užarević-), , Tazić 7, Lukić 6, 5, Šoškić 6, 5, Drndarević 6, 5, Ranko Dimčić 7, Isailović 7, Vlajić 7

Na slici: FK Jovan Kursula pre utakmice sa FK Jasikom

Naupare 0 : 3 Jastrebac
Mačkovac 1 : 2 Sloga Dašnica
Bošnjane 2 : 1 Gradina
Pepeljevac 1 : 0 Sloga Ćićevac
Jedinstvo 1936 1 : 2 FUD