21.08.2008 G.Ćirović

Sloga (K) - Radnički (O) 2:5

Utakmica je zbog kašnjenja sudijske trojke iz Kragujevca počela  petnestak minuta kasnije, a posle prvog poluvremena niko nije mogao ni da nasluti krajnji epilog. U prvih deset minuta Radnički je propustio dva „zicera“ pa je kazna brzo usledila. Svoju prtvu priliku Sloga je pretvorila u gol, kada je Nikola Radović iskoristio grešku Bomeštara i rutinski zatresao mrežu. Kraljevčani su prednost duplirali u 21. minutu, pošto je na oštar centaršut Vukadinovića nespretno u svom šesnaestercu reagovao Bošković i prevario golmana Pantelića – 2:0.
U drugom poluvremenu, predvođeni sjajnim Đuričićem, nesuđenim pojačanjem grčkog Olimpijakosa, gosti iz Obrenovca prosto su torpedovali više nego blede Kraljevčane. Za samo 18 minuta Radnički je napravio potpuni preokret, prvo je u 46. minutu  metu pogodio Dražić, da bi pet minuta kasnije Đuričić iskoristio statičnost Sloginih defanzivaca i poravnao rezultat. U 63. minutu Đuričić je dobro izveo korner, a Dražić manirom engleskih napadača loptu glavom zakucao u mrežu – 2:3.
Do kraja utakmice, fenomenalni Đuričić se još dva puta u 76. i 78. minutu bukvalno prošetao kroz odbranu Sloge i sa ta dva gola upisao het-trik i više nego zasluženo poneo epitet igrača utakmice.

Kraljevo- Gledalaca: 200. Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac) 7. Strelci: N.Radović u 15. i Bošković (autogol) u 21. minutu za Slogu, a Dražić u 46. i 63. i Đuričić u 51, 76. i 78. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Milojević, Trišović (Sloga), Simić, Đuričić (Radnički). Igrač utakmice: Đuričić (Radnički)
Sloga: Jorgić 6,5 Gobeljić 6 (Trišović -), Kilibarda 6,5 (M.Radović -), Prijović 6, 5 Milošević 6 (Obrenović -), Stevanović 6, Vulić 7 (Parezanović 6), Milojevič 6,5 Nišavić 6 (Anđelković -), Vukadinović 6,5 (Marušić -), N.Radović 7.
Radnički: Pantelić 6,5, Bomeštar 6 (Stevanović -), Radojičić 6,5 (Stakić -), Bošković 6 (Todić 6,5), Stojković 7, Lukić 6,5 (Docić -), Kerošević 7, Đurović 6,5 (Stamenić 7), Dražić 8, Simić 7, Đuričić 9 (Sinđić).

Rad 2 : 5 Partizan
Radnički (K) 1 : 0 Napredak
Zemun 1 : 0 Radnički (N)
Vojvodina 2 : 3 Borac (Č)
SFS Borac 0 : 3 Crvena zvezda
Sloboda (U) 0 : 2 OFK Beograd