Moravički okrug: Jedinstvo (K) - Ovčar 1:1

Derbi trinaestog kola lige moravičkog okruga okončan je podelom bodova. Tim iz Konjevića i gosti iz Markovice po jednom su uspeli da pogode cilj. Prvi deo prilično rezervisan, malo pravih pokušaja. U nastavku nešto žustrije, posebno nakon vodećeg gola Ovčara. Nijedna od ekipa nije nastupila u kompletnom sastavu ali je domaćin bio lišen usluga većeg broja prvotimaca.

Uvodni trenuci donose po jedan pokušaj na obe strane ali udarci Slavkovića iz Jedinstva i Marića kod gostiju završavaju u naručjima golmana. Najbolju priliku u prvom delu propusta igrač Jedinstva Smiljanić. Dobro je ušao u kazneni prostor, iskosa sa leve strane, no šutirao je iznad gola sa 7-8 metara udaljenosti. Igrao se 22. minut. Na isteku 40. minuta zatresla se prečka gostujućeg gola, posle pokušaja Resimića iz slobodnog udarca. Drugih 45 minuta, bolje počinju fudbaleri u plavoj opremi. Već u 47. minutu Bogićević pokušava sa distance, Ostojić biva siguran.

FK Ovčar - sezona 2013/2014

Do promene rezultata dolazi u 53. minutu. Rezervista Kuveljić pogađa donji levi ugao Marinovićevog gola, udarcem sa dvadeset metara. Gosti vode. Međutim, svega pet minuta je Ovčar imao gol viška. U 58. minutu, Resimić je oštro tukao, unutar kaznenog prostora i smestio loptu iza leđa odličnog Ostojića. Od tog momenta domaćin je krenuo još odlučnije ka golu rivala, rešen da uzme ceo plen. Dvadesetak minuta pre kraja, Stjepanović biva u izglednoj poziciji, no njegov šut Ostojić zaustavlja. Sve se odigralo unutar šesnaesterca. Osam minuta kasnije golman ekipe iz Markovice, odbranio je i neugodan udarac Resimića iz "slobodnjaka". Da je reč o sjajnom čuvaru mreže Ostojić je potvrdio i u 87. minutu, kada je ukrotio pokusaj Smiljanića u situaciji 1 na 1. Do kraja nije bilo povoljnih situacija, pa je na snazi ostao skor iz 58. minuta. Treba istaći, da su gosti par puta u drugom delu, mogli nešto više da naprave ali je defanzivna linija Jedinstva, na čelu sa veteranom Kostićem, uvek bivala na visini zadatka. Iskusni, 43 godine star, defanzivac dobio je nekoliko važnih duela, sa neuporedivo mlađim protivnicima i na taj način vešto neutralisao obećavajuće napade protivnika. Današnjim bodom oba tima mogu biti zadovoljna jer ih on ostavlja u gornjem delu tabele. U narednom kolu Jedinstvo putuje u Zablaće, dok će Ovčar 9. prvenstveni trijumf potražiti u susretu sa Donjom Vrbavom pred svojim navijačima.

Jedinstvo (GG) 2 : 1 Slatina
Prijevor 5 : 1 Backovac Junajted
Gorušica 2 : 3 Miokovci
Mladost (P) 2 : 1 Morava
Mladost (A) 0 : 1 Napredak
Spartak 3 : 0 Omladinac
Jedinstvo (K) 1 : 1 Ovčar
Donja Vrbava 0 : 0 Rudar