Moravički okrug: Spartak - Jedinstvo (GG) 1:1

Spartak jeste bio favorit u duelu sa ekipom iz Gornje Gorevnice ali su gosti uspeli u svojoj nameri. Ostali su neporazeni i tom činjenicom mogu i moraju biti zadovoljni. Rezultat 1-1, možda je i najrealniji ishod duela. Viđena su dva različita poluvremena od kojih je domaćinu pripalo prvo, dok su se gosti trgli u nastavku i zaigrali znatno konkretnije.

Ekipe pred start meča

Nije se dugo čekalo na pogodak. Već u 9. minutu, nepropisno je u protivničkom šesnaestercu zaustavljen Smiljanić a arbitar Popović opravdano pokazuje na penaltik. Milinković biva siguran i donosi prednost Spartaku. Ni posle gola, odnos snaga se nije promenio. Domaćin je pritiskao rivala koji je delovao dosta smušeno u zadnjoj liniji, bez pravih rešenja.

Detalj iz prvog poluvremena

U periodu od 24. do 28. minuta Spartak je izveo dva dobra napada ali su pokušaji Bojovića sa distance i Smiljanića iz peterca završili pored Grbićevog gola. Nova šansa za domaće, zbila se na isteku prvog dela. Udarac je oprobao Vasilić, lopta odlazi iznad prečke. U nastavku, drugačija slika. Izmene u redovima Jedinstva, bile su na mestu. Ulaskom Raičevića i Gavrilovića „Dabrovi“ su dobili na brzini i uspeli da težište igre prebace na polovinu rivala. Pritisak gostiju daje rezultat u 57. minutu. Jedna dubinska lopta srećno stiže do usamljenog Milovanovića koji sa 7-8 metara pogađa donji levi ugao Tomićevog gola i donosi izjednačenje svom timu. Mogli su „plavi“ do potpunog preokreta u 63. minutu, no udarac Lazovića glavom, zaustavlja Tomić. Sve se odigralo u petercu ekipe iz Trnave. Minut kasnije u šansi je Simović ali i ovoga puta Tomić biva siguran i zaustavlja pokušaj unutar kaznenog prostora. Bude se tada domaći i organizuju dva obećavajuća napada u 67. i 72. minutu. Oba puta u prilici je bio rezervista Jovanović, međutim nije pogodio cilj. Najpre je Grbić zaustavio njegov pokušaj iz blizine, da bi koji tren kasnije lob udarac završio iznad prečke, u momentu kada je golman Jedinstva već bio savladan. Uzvraćaju „Dabrovi“ petnaest minuta pre kraja. Raičević pasom sa svoje polovine pronalazi Lazovića na levoj strani, on odmah centrira ka Gavriloviću koji pokušava glavom – preko gola. Poslednju priliku da promeni skor imao je Vasilić. Oštro je tukao sa ivice kaznenog prostora Gorevničana ali je lopta prošla pored leve stative. Minut osamdeseti. Do kraja, nešto rezervisanija igra, jer su rivali bili skoncentrisani na očuvanje stečenog, pa gol situacija nije ni bilo. Sve u svemu bod su osvojili i jedni i drugi ali nema sumnje da sladji deo kolača ide u Gornju Gorevnicu, jer je današnji remi veliki podstrek u grčevitoj borbi za opstanak.

Slatina 2 : 0 Omladinac
Ovčar 1 : 1 Napredak
Rudar 2 : 1 Morava
Donja Vrbava 1 : 2 Miokovci
Jedinstvo (K) 4 : 3 Backovac Junajted
Spartak 1 : 1 Jedinstvo (GG)
Mladost (A) 2 : 0 Prijevor
Mladost (P) 4 : 1 Gorušica