Moravički okrug : Rudar - Ovčar 0:0

Sudeći prema prvenstvenoj tabeli, najznačajniji meč 15. kola lige moravičkog okruga odigran je u Bresnici. Rudar i Ovčar nisu uspeli da pronađu put do mreže, što je iskoristila preljinska Mladost i pobedom nad Backovac Junajtedom prišla jesenjem prvaku na tri boda zaostatka. Na osnovu svega viđenog u duelu prvog i trećeg tima na tabeli, čini se da je Rudar bio bliži trijumfu. Podatak da su Bresničani četiri puta pogađali okvir gola rivala dovoljno govori. No, borbeni i uporni gosti ostvarili su svoj prevashodni cilj i ostali neporaženi. U 17. miniutu beležimo prvu izrazitu priliku za domaće, međutim golman Ostojić, uz pomoć prečke, zaustavlja pokušaj iz slobodnog udarca. Svega šest minuta kasnije, ponovo je dosuđen slobodan udarac za Rudar, na 17-18 metara od gola. Probao je Lazar Marković i pogodio stativu!Imao je tim Gradimira Jovičića više loptu u nogama i bio konkretniji takmac. Novu priliku da dovede Bresničane do prednosti ne koristi Milić, nakon pola sata igre. Ostojić biva siguran. Isti igrač pogađa prečku u 33. minutu oštrim udarcem sa 12-13 metara. Jedini pravi napad, Ovčar je izveo osam minuta pre isteka prvog dela. Janićijević je prošao po levoj strani, zatim uputio udarac sa ivice kaznenog prostora ali se Gašević izvio i vrhovima prstiju skrenuo loptu u korner.

Na samom startu drugog poluvremena, tačnije u 47. minutu, Švonja je bio zamalo neprecizan unutar šesnaesterca gostiju. Šansu da dovede Rudar do prednosti nije iskoristio Milić u 57. minutu. Našao se sam ispred Ostojića, desetak metara od gola, međutim i ovoga puta je, čuvar mreže Ovčara, bio na visini zadatka. Usledio je mirniji period igre. Više pažnje posvećivano je defanzivi i situacija iz kategorije „stopostotnih“ nije ni bilo. Činjenica je da su Bresničani imali blagu inicijativu ali nedovoljno za nešto više. Poslednju priliku da dođe do bodova jesenji lider je imao minut pre isteka regularnog toka. Loptu upućenu u kazneni prostor Ovčara, glavom je zakačio odlični defanzivac Markovičana Pantelić i pogodio stativu svog gola ali je Zlatić bio u blizini i otklonio opasnost, pa je ostalo 0-0.

Prijevor 1 : 0 Slatina
Gorušica 1 : 1 Jedinstvo (GG)
Mladost (P) 7 : 1 Backovac Junajted
Mladost (A) 1 : 1 Miokovci
Spartak 3 : 1 Morava
Jedinstvo (K) 2 : 1 Napredak
Donja Vrbava 3 : 1 Omladinac
Rudar 0 : 0 Ovčar