Bodovi ostali u Kragujevcu

Teškom mukom Mašinac je upisao devetu pobedu u ovosezonskom nadmetanju Zapadne grupe Druge lige. U sali Druge kragujevačke gimnazije savladan je dosta nezgodan sastav Krčagova - 4:3.

Da se do bodova neće lako doći bilo je jasno već nakon uvodnog ispitivanja snaga. Sve do polovine prvog poluvremena nije bilo promene rezultata, kada gosti stižu u prednost. Odbrana Mašinca loše je reagovala nakon kornena Užičana, a Bojan Milićević sprovodi loptu u mrežu Nikole Antića. Na izjednačenje se čekalo šest minuta. Mališa Cvetković na sjajan način izvodi slobodan udarac i vraća stvari na početak. Nakon samo dva minuta viđena su još dva pogotka, po jedan na obe strane, a egzekutori su bili identični. Milićević dovodi svoj tim u novo vođstvo, a Cvetković postavlja konačan rezultat prvog dela.

Nakon gola Milana Pajića u 22. minutu svi su pomislili da se pitanje pobednika polaka rešava. Međutim, da ne bude tako pobrinuo se Milićević koji svojim het-trikom uvodi duel u krajnje neizvesnu završnicu. Sve dileme razrešene su u 36. minutu kada je Pajić po drugi put večeras bio pribran stavivši tačku na izuzetno napetu i važnu utakmicu. Do kraja meča Užičani su pokušali igrom bez golmana, ali na sreću "mašinaca" ona nije urodila plodom, pa su bodovi ostali u Kragujevcu.

Novi ispit sledi narednog vikenda, a rival će biti druga ekipa iz Užica koja nosi ime ovog grada. Treba napomenuti da će Mašinac na put narednom rivalu sa prednošću od šest poena u odnosu na najbližeg pratioca. Nakon utakmica 11. runde to je čačanska Fontana koja je iznenadila drugi tim Ekonomca i nanela mu prvi poraz ove sezone (4:2).

Fontana 4 : 2 Ekonomac 2
RB 6 : 3 Bajina Bašta
Mašinac 4 : 3 Krčagovo
Raška 3 : 4 Užice
Metalac Kolorado 4 : 3 Partenon