PT: Rudar – Kablovi 3:1

Borski zonaš tim  Rudara  savladao je na domaćem terenu ekipu  Kablova  iz Zaječara 3:1 (1:0), u 17. kolu Pomoravsko – Timočke zone. Borani bliži opstanku u PTZ. Tim Rudara  načinio je prvi korak pobedom na domaćem terenu, u borbi za opstanak u zonaškom rangu. Borani su u vođstvo došli minut pred kraj prvog poluvremena sa bele tačke. Strelac bio je Ivanov. Na odmor otišlo se sa minimalnom prednošću 1:0.

Detalj sa utakmice Rudar - Kablovi / foto: Live SPORT

Detalj sa utakmice Rudar – Kablovi / foto: Live SPORT

U nastavku susreta ređale se šanse za postizanje gola pred gostujućim golom. Gosti su pretili iz kontra napada, ali napadači iz Zaječara bili su u nedozvoljenoj poziciji, ofsajdu. Domaćin je do drugog gola došao, u 60. minutu preko Stankovića 2:0. Gosti smanjuju rezultat iz brzog kontra napada preko Stefanovića petnaest minuta pred kraj susreta 2:1. Tačku na ovaj susret stavlja Ivanov deset minuta pred kraj susreta iz slobodnog udarca 3:1.

Detalj nakon kornera Rudara / foto: Live SPORT

Glavni arbitar Željko Trifunović iz Knjaževca pokazao je pet javnih opomena. Dve domaćim i tri gostujućim fudbalerima. Rudar se ovom pobedom odlepio sa začenja tabele i naredne nedelje u Boljvcu sa timom Rtnja abiciozno najavljuju nova tri ligaška boda. Zaječarske Kablove u narednom kolu očekuje derbi sa timom Ozrena iz Sokobanje u borbi za drugu poziciju na tabeli.

Ozren 1 : 0 OFK Bor
Rudar 3 : 1 Kablovi
Trajal 1 : 1 Rtanj
Lugomir 1 : 1 SFS Borac
Dragocvet 5 : 1 Rembas
Borac (B) 2 : 1 Radnički
Juhor 3 : 0 Župa
Dunav 2 : 0 Majdanpek