Đorđe Tadić za prvu pobedu u Parku Pećina

Budućnost tek u trećem pokušaju slavila ovog prolećai to protiv “kolosa” Brezovica 2:0 , isključivo zaslugom Đorđa Tadića, odvažnog da i sa slomljenom rukom zaigra u Parku Pećina.

Brifing luzera kod valjevskog gradonačelnika Stanka Terzića uoči utakmice prema očekivanju nije doneo smenu Milana Milinovića i dalje pod zaštitom još uvek prvog čoveka Valjeva, ali se desila (ne)očekivana pobeda na terenu.

ĐorđeTadić je u danu kada je i Divcima,na seoskom terenu, bljesnuo elektronski i semafor trasirao put do pobede u Parku Pećina. Najpre je izborio penal, a potom i asistencijom omogućio Ciciju Aleksiću da potvdi uspeh. Meč sa Brezovčanima odigran po sistemu “ prebacimo loptom crkvu” ličio je na jači derbi seoskih aktiva. Pored Tadića najsvetlija figura okršaja sa Brezovačima bio je mladi sudija iz Ljiga Mladen Jakovljević odlučan, pravičan i nepogrešiv u prcenama i odlukama, od prvog do poslednjeg minuta.

Budućnost –Brezovica 2:0(1:0)

Stadion u Parku Pećina. Gledalaca:300. Sudija : Mladen Jakovljević(ljig) 7,5. Strelci: Kojić u11. iz penala i Aleksić u 75. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Stevanović, Ćirković, Ralić, Jevtić (Budućnost) Balinovac, Šćepanović, Leontiević, Gostiljac.(Brezovica)

Budućnost: Ivanović -, Stevanović 6, Maksimović 6,5 Jevtić 7, Kojić 6,5, Ćirković 6(Ralić), Ilić 6,5(Trifunović )Čočović 7, Tadić 7,5(Đurđević) Gavrić 5,5, Aleksić 6,5

Brezovica: Lj.Rakić 5,5, Mladenović 5,5 Leontijević 6, Balinovac 5(Mijatović), Đorđević 5, Ilić, 5,5(Radojičić), Smailagić 5, Šćepanović 5, Bogunović 5)D.Rakić), Anđić 5,5 Gostiljac 5,5

Igrač utakmice: Đorđe Tadić(Budućnost)