Moravički okrug: Jedinstvo(GG) - Backovac Junajted 3:0

Berićetna sportska jesen Gorevničana se nastavlja.“Dabrovi“ su rutinski stigli do novih bodova.Poražen je tim Backovac Junajteda sa 3-0,nakon boljeg izdanja domaćih u drugih 45 minuta.To je šesti ovosezonski trijumf Jedinstva(GG),koji ih je odveo na poziciju broj dva,odmah iza Omladinca iz Zablaća.Pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje,mada su gosti odolevali do finiša prvog dela.

Susret je otvoren prilično rezervisano,bez preteranog reskiranja.U početnih dvadesetak minuta beležimo po jedan pokušaj sa distance na obe strane.Neprecizni su bili Kaplarević kod domaćih,odnosno Petrović Ivan kod gostiju.Prva prilika koja je mirisala na gol propuštena je na isteku 20.minuta a imali su je Milanovčani.Radisavljević je pokušao u padu sa peterca,lopta odlazi preko gola.“Dabrovi“ su uzvratili preko Saše Petrovića u 30.minutu.Glavom je probao ali pravo u Sretenovića.Do promene rezultata nije došlo ni tri minuta kasnije.Milanković biva u dobroj poziciji na ivici kaznenog prostora,šutira,no suviše blago da se ugrozi domaći golman Grbić.Ipak,na odmor se nije otišlo bez golova.Za to se pobrinuo Todorić,minut pre isteka prvog poluvremena.Dobio je loptu na 17-18 metara od gola Sretenovića,odlučio se na udarac i pogodio!Lopta odseda u donjem desnom uglu za 1-0.

Pomenuti pogodak dosta je uticao na voljni momenat desetkovanih gostiju,pa su u nastavku potpuno pali u igri dozvolivši,fizički spremnijem rivalu,da nametne ritam koji mu odgovara.Već u 53.minutu Lazović ne koristi idealan centaršut i glavom šalje „bubamaru“ pored desne stative.Dva minuta kasnije,rezervista Kotorčević,pogađa stativu sa desetak metara,iskosa sa leve strane.Na odbijenu loptu naleteo je Gavrilović i bio neprecizan.Domaći dupliraju prednost u 61.minutu.Kotorčević izvodi udarac iz ugla,nalazi Bjelanovića na 16 metara,on tuče iz prve,biva izblokiran ali lopta uz dosta sreće dolazi do Nikole Petrovića koji ne greši sa peterca.Rezultat 2-0.Šansa za 3-0 nije realizovana već u 63.minutu.Dobar solo prodor Simović ne završava pogotkom.Sretenović odlično interveniše i zaustavlja udarac sa 6-7 metara.Prvi ozbiljniji izlet na protivničku polovinu u nastavku,„crveno-crni“ prave u 69.minutu.Odlično je šutirao Ristović sa 25 metara ali je Grbić bio koncentrisan.Četiri minuta nakon Ristovićevog udarca,mreža Sretenovića zatresla se treći put.Kotorčević ponovo pogađa stativu,gotovo sa istog mesta kao u 55. minutu,no ovoga puta odbitak u gol pretvara Bjelanović.Mogli su prvotimci Jedinstva još koji put da pošalju loptu iza leđa „dvanaestice“ gostiju ali nisu imali dovoljno koncentracije u odsudnim trenucima.Beležimo dva neiskorišćena zicera u razmaku od 77. do 78.minuta.Nisu pogodili Kotorčević i Simović,iz neposredne blizine.Poslednji pokušaj suparnika „Dabrova“ da dođu do gola nije urodio plodom osam minuta pre kraja.Rezantan udarac Obradovića iz daljine,Grbić je osujetio i sačuvao svoju mrežu četvrti put u tekućoj sezoni.

Priliku da nastave niz uspeha Gorevničani imaju narednog vikenda,kada opet igraju na svom terenu protiv fenjeraša iz Atenice.Sa druge strane Backovac će pokušati da prekine seriju poraza u duelu sa Spartakom.U tom okršaju imaće prednost domaćeg terena.