Beloševčani efikasni u gostima

U utakmici 28.kola SLZ, Fudbaleri Beloševačkog srpskoligaša još jednom su pokazali da bolje igraju u gostima nego na svom igralištu.

Oni su, u jednoj od odlučujućih utakmica za domaćina u borbi za opstanak u ligi, pobedili Jasenicu 1911 sa 3:2, a mogli su i mnogo ubedljivije da trijumfuju. Ovo je bila treća pobeda Beloševčana na gostovanju u ovoj polusezoni.

Pobeda je došla u vodjstvo u 19.minutu preko Miloša Djordjevića, isti igrač je duplirao prednost Pobede na 2:0 u 32.minutu, a sa tim se rezultatom i otišlo na odmor.

Samo što je počelo drugo poluvreme tačnije u 48.minutu gosti stižu i do 3:0, na odličnu asistenciju Matanovića, Nešovic izašao je pred golmana Tackovića i rutinski ga savladao.

Do kraja utakmice domaći postižu dva gola i smanjuju prednost Pobede na 3:2, ali vremena više nije bilo za nešto više i bodovi zasluženo odlaze za Beloševac, a Jasenica je ovim porazom uništila sebi sve nade oko opstanka, tako da će naredne sezone igrati u zoni "Dunav"

GFK JASENICA 1911 – POBEDA BELOŠEVAC 2:3 (0:2)

JASENICA 1911Tacković, Petrović (Đurđević), Jakovljević (M. Pavlović), Jokić, Ilić, Stojanović, S. Pavlović, Nikolić, A. Pavlović (Vasiljević), Petković.

POBEDA BELOŠEVACMarjanović, Varjačić, Žilović, Petrović, Savić, Bajović, Matanović, A. Kostadinović (Nešović), Đorđević (M. Kostadinović), Stojanović (Karadžić), Krstić.

Strelci: Nikolić u 54. i Mirković u 89. minutu (GFK Jasenica 1911), M. Đorđević u 19. i 32. i Nešović u 48. minutu (Pobeda Beloševac).

Žuti kartoni: Bajović, Nešović, Karadžić, M. Kostadinović, Savić (Pobeda Beloševac)

Igrač utakmice: Miloš Đorđević (Pobeda Beloševac)

Rudar 0 : 0 Mladi radnik
GFK Jasenica 1911 2 : 3 Pobeda
Polet 4 : 1 Železničar
Mačva 5 : 0 Partizan
Krušik 1 : 1 Bane
Seljak 3 : 1 Šapine