Preokret u Zagorici za nova tri boda

Fudbaleri Sloge iz Zagorice ostvarili su treću uzastopnu pobedu savladavši, u okviru 3. kola Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola, ekipu Ranilovića iz istoimenog mesta rezultatom 3:2. Obe ekipe u meć su ušle vrlo borbeno i disciplinovano sa jasnom namerom da dođu do trijumfa. Prvu priliku imali su domaći preko Ć.Petrovića ,koji je sa 7-8 metara šutirao,a golman gostiju Radulović odbranio. No, prvi gol na meču postigli su gosti u 6. minutu. A.Jovanović je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara i posalo loptu u donji desni ugao golmana Markovića. Domaći su do izjednačenja mogli u 8.minutu,kada je udarac V.Petrovića  sa 20-ak metara odbranio Radulović i u 14. minutu kada je Miloš Stevanović,nakon kornera koji je izveo V.Petrović, šutirao glavom sa 10-ak metara, a ststiva bila saveznik gostujućem golmanu. U jeku napada domaćih, gosti su duplirali vođstvo. Nakon kontranapada koji su dobro izveli, Spasojević je sa 20-ak metara iskosa sa desne strane poslao loptu iza leđa Markovića.  Domaći se nisu predavali i u 40. minutu došli su do gola. Milivojević je u svom šesnaestercu igrao rukom, pedantni sudija Nikolić dosudio najstrožu kaznu, a sigran realizator bio je Gajić.

U drugom poluvremenu gostujući fudbaleri su se opredelili za defanzivu, dok su domaći konstatntno napadali i za uložen trud  bivaju nagrađeni sa dva gola. Tvorac preokreta bio je iskusni Nikolić. Najpre je u 61.minutu, nakon odličnog centaršuta J.Petrovića, loptu glavom sa 12-13 metara poslao u gornji desni ugao gola Radulovića i doneo izjednačenje. Tri miuta kasnije šutirao je 20-ak metara iskosa sa desne strene poslavši loptu u suprotan ugao gostujućeg čuvara mreže. Domaći su bili u prilici da osiguraju vođstvo u 73.minutu,ali je udarac V.Petrovića sa 10-ak metara odranio Radulović.Gosti su do izjednaćenja mogli u 77.minutu. Ž.Petrović je izašao sam ispred golmana domaćih,ali je sa 5-6 metara njegov šut odbranio Marković.

Sloga (Zagorica) - Ranilović 3:2

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 70. Delegat: Rade Savić (Venčani). Sudija: Zoran Nikolić (Topola), pomoćnici: Nemanja Popović (Natalinci) Danijel Nešić (Šume). Strelci: Gajić  iz penala u 40. Nikolić u 61. i 64.minutu za Slogu. Ž.Petrović u 6. Spasojević u 35. minutu za Ranilović. Žuti kartoni: V.Petrović (Sloga) Ž.Petrović (Ranilović).

Sloga: Marković, Miloš Stevanović (od 59. M.M.Lekić), Gajić, Vesić, Milan Stevanović, Jovanović, Blagojević (od 19. M.S.Lekić), J.Petrović, Č.Petrović, V.Petrović, Grujićić (od 46.Nikolić).

Ranilović: Radulović (od 75.Dragićević), Marković (od 65.Agatunović), N.Jovanović, Đurđević, Janković, A.Jovanović, Tomašević, Ž.Petrović (od 75. Anđelić), Spasojević, N,Petrović, Milivojević.

Trnava 4 : 0 Žabare
Mladost 3 : 0 Plaskovac
Sloga 3 : 2 Ranilović
Mladi rudar 6 : 0 Jasenica
Misača 3 : 1 Maskar
B 2000 3 : 1 Proleter