Železničar lider Superlige

Rukometni klub iz Niša savladao je Spartak Vojput rezultatom 34:31 (18:12) u drugom kolu Superlige i kao jedini klub sa obe pobede zauzeo prvu poziciju na tabeli. Niški igrači prvi put su poveli u 9. minutu i do kraja meča nisu ispustili prednost. Železničar je vodio i sa 8 golova razlike (32:24 i 33:25), ali u poslednjih 10 minuta je uspeo da postigne samo dva gola. Gosti su poveli sa 3:1 i 4:2, ali je domaćin izjednačio u 7. minutu golovima Basarića i Stefanovića. Od 11. do 14. minuta Nišlije su napravile seriju od 4:0 i povele sa 11:6. Subotičani su uzeli tajm-aut, ali to nije poremetilo igrače Železničara, pre svih Stefanovića i Petkovića koji su u prvom poluvremenu postigli po 4 gola.

Gvozden Denić i Bojan Stefanović; foto: Vanja Keser

Niški tim je uvećavao prednost, a tome veliku zahvalnost duguje golmanu Dejanu Zlatanoviću koji je u prvom delu igre upisao 6 odbrana. Ni arbitri, koji su sudili na štetu domaćina, nisu zaustavile Železničar koji je na odmor otišao sa prednošću od 18:12. Jaka odbrana i brze kontre bili su najbolje oružje "Željinih" igrača, a takva taktika se nastavila i u drugom delu igre do 51. minuta i rezultata 33:25. Tokom poslednjih 9 minuta Spartak se približio na tri gola zaostatka (34:31) na kraju. Vredi pomenuti da tokom nedelje Porobić i Pavlov nisu trenirali zbog bolesti, Davor Basarić je imao temperaturu veće pred meč, a "rovit" je bio i Gvozden Denić. Sigurna igra Železničara donela je vrednu pobedu i dosta samopouzdanja. Železničar posle dva kola ima maksimalan i skor i zauzima prvo mesto sa 4 boda. Ispod su Metaloplastika i Crvena zvezda sa po 3 boda. U narednom kolu "Želja" gostuje Partizanu koji je ubedljivo izgubio od Jugovića u Kaću (33:21).

ŽELEZNIČAR - SPARTAK VOJPUT 34:31 (18:12) Hala Čair, Niš Sudije: Goran Kovač i Srđan Milosavljević (Kosovska Mitrovica). Sedmerci: Železničar 3(2), Spartak Vojput 2(1). Isključenja: Železničar 8, Spartak Vojput 8 minuta.

ŽELEZNIČAR: Zlatanović (13 odbrana, 1 sedmerac), Jelovac, Porobić 7, Pavlović, Prokić, B. Stefanović 6, Dolić, Denić, Pernar, Mitrović, Mađar, Damnjanović 2, Pavlov 9, Petković 4 (1), Basarić 5.

SPARTAK VOJPUT: Radulović (6 odbrana), Vuković (8 odbrana, 1 sedmerac), Kosović, Peić, Đekić 5, Knežević 4 (1), Kovačević 2, Galfi, Lojaničić 5, Bojanović 1, Jovanović 3, Županjac 8, Jelić 2, Čupić.