Moravički okrug: Važan trijumf Napretka, remi u derbiju

Kolo odigrano prvog vikenda oktobra donelo je tri remija,tri trijumfa domaćih i dve pobede gostujućih ekipa.Strelci su bili manje raspoloženi nego inače,pa je na osam mečeva postignuto 22 gola,nešto manje od tri u proseku.Poredak u vrhu tabele nije se znatnije promenio,Omladinac je i dalje na čelu ispred Parmenca,Jedinstva(GG) i Slatine.Bilo je i događaja koji nisu svojstveni sportskim borilištima ali o tome više reči u narednim redovima.

Tri duela na programu su bila u subotu.Dva su dobili domaći,gosti jedan.U okršaju timova sa teritorije opštine G.Milanovac,Napredak je savladao favorizovani Backovac Junajted,rezultatom 0-1 i pobegao iz opasne zone.Bila je to prva Napretkova pobeda u gostima nakon 13 utakmica!Backovac Junajted je vezao treći neuspeh ove sezone kao domaćin,što je uzrokovalo pad na pretposlednje mesto.Parmenac je lako savladao Kotražu sa 3-0 i domogao se pozicije broj dva.Kotraža je u poslednja 4 ligaška duela osvojila isto toliko bodova i trenutno zauzima 11.mesto a samo dve nedelje ranije bili su na „koti 7“.Istovetnim rezultatom kao u Parmencu okončan je meč Lunjevica-Mladost(A).Domaći se polako dižu na tabeli shodno fudbalskim kvalitetima ekipe,dok gosti ostaju na začelju sa sve manjim šansama za priključak.U Trnavi goleada!Susret je trebao biti neizvestan ali su se Prijevorci svojski potrudili da tako ne bude i deklasirali rivala!Rezultat 1-5 sve govori.Pre duela sa Prijevorom,Spartak je više od pet golova na domaćem terenu primio 9.6.2013.godine,kada je u „čuvenom susretu“,poražen od Morave iz Katrge rezultatom 5-6.Derbi osmog kola odigran je u Slatini.Bodovi su podeljeni a mreže ostale netaknute.Zadovoljniji mogu biti prvotimci lidera iz Zablaća jer su rivala ostavili na 4 boda zaostatka.U poslednjih 13 duela Slatina je svega dva puta nadigrala Omladinac(prošle sezone),uz pet remija.Nerešeno je bilo i u Preljini.Mladost i Jedinstvo(K) po jednom su pogodili metu,dovoljno da oba tima osvoje osmi ligaški bod.Ovčar je važio za favorita protiv Donje Vrbave ali su na kraju,uz dosta truda,osvojili samo bod.Dva puta su jurili prednost protivnika i oba puta pogađali sa „kreča“.Jednom su i gosti pogodili sa penala.Komšijski derbi između Miokovaca i Jedinstva(GG) pripao je domaćima.“Dabrovi“ su vodili na poluvremenu golom Radovanovića u 31.minutu,da bi u nastavku ispustili prednost.U 57.minutu Todorić postiže autogol za 1-1 a pobedu Miokovcima donosi Božović sedam minuta pre kraja.Međutim,osim činjenica vezanih za sam tok meča,pomenućemo i određene detalje kojima nije mesto na fudbalskim terenima.Sam susret kasnio je petnaestak minuta a drugo poluvreme bilo je i prekinuto,zbog ulaska rezervnih igrača domaćih u teren,nezadovoljnih jednom odlukom glavnog arbitra.Prekid se dogodio polovinom drugog dela(rezultat 1-1 u tom momentu) a u naelektrisanim „uslovima“ za igru,koji su bili prisutni do kraja,bolje su se snašli fudbaleri Miokovaca.Takođe,bilo je određenih problema i prilikom sastavljanja protokola pred start utakmice jer igrač Miokovaca nije imao odgovarajuću legitimaciju,pa samim tim nije mogao da nastupi i ako su domaći vršili pritisak da ipak zaigra.No,to se nije dogodilo shodno pravilima.Sve u svemu,delegatski izveštaj biće obimniji nego inače.Moralo je i trebalo više pažnje posvetiti organizaciji celokupnog sportskog događaja a tada bi u prvom planu bio,isključivo,fudbal.

"Dabrovi" proslavljaju vodeći pogodak u Miokovcima(foto - I.Glišić)

Miokovci-Jedinstvo(GG),detalj sa susreta(foto-I.Glišić)