Moravički okrug: Napredak - Donja Vrbava 4:2

Žreb je hteo da se u prvom kolu prvenstva moravičke okružne lige u sezoni 2013/2014 sastanu dva od tri tima sa teritorije opštine Gornji Milanovac, koja nastupaju u takmičenju. Duel između Napretka i Donje Vrbave pripao je domaćima. Viđeno je šest pogodaka. Četiri puta se zatresla mreža gostiju, dok je domaći golman savladan dva puta. Meč su angažovanije počeli rivali Svračkovčana. Prvu ozbiljniju priliku ne koristi Luković u 15. minutu, koji loše šutira iz izgledne pozicije unutar kaznenog prostora. Terensku inicijativu, fudbaleri u crvenoj opremi, krunišu u 24. minutu. Oštrim udarcem sa desetak metara Marko Tešić pogađa gornji desni ugao Đokovićevog gola za 0-1!I posle prednosti, ekipa Donje Vrbave bila je konkretnija i opasnija po gol. Međutim, trenutak koji je, najverovatnije, meč odveo u drugom smeru dogodio se u 40. minutu. Veliki nesporazum vratara i defanzivca gostiju, koristi Tomović i sa peterca pogađa mrežu. Rezultat 1-1. Uzvratili su protivnici Napretka ubrzo. Najpre je Luković pogodio prečku u 41. minutu, da bi četiri minuta kasnije u šansi bili, ponovo, Luković i Stjepanović ali je Djoković bio uspešniji i svoj tim ostavio u rezultatskom egalu. Na startu drugog dela beležimo odličan pokušaj Pavićevića sa 25 metara, iz slobodnog udarca, ali se „jedinica“ domaćih ponovo istakla. Potpuni rezultatski preokret, zbio se u 56. minutu. U strelce se upisao Marko Ilić, evrogolom sa tridesetak metara!Lopta je odsela u gornjem desnom uglu, za vođstvo Napretka. Od tog trenutka težište igre, totalno je prebačeno na polovinu protivnika i bilo je evidentno da će domaći stići do trijumfa. Kreirali su fudbaleri u žutoj opremi obećavajuću akciju u 65. minutu. Ilić je prošao po desnoj strani, zatim uposlio Tomovića, koji tuče preko gola. Ono što nije uspeo u pomenutom napadu, Tomović je popravio u 74. minutu, kada postiže gol nakon asistencije Radovanovića i definitivno otklanja svaku sumnju vezanu za pobednika duela.

Radost Tomovića i saigrača nakon trećeg gola

Mogao je isti igrač do het-trika ali ne koristi dve odlične prilike u 83. i 87. minutu, kada se našao oči u oči sa Tomaševićem. Oba puta njegove pokušaje ukrotio je golman Donje Vrbave. Minut pre isteka regularnih 90 minuta, Radovanović je postigao svoj prvi a timski četvrti gol na susretu, prizemnim udarcem sa distance. Konačnih 4-2, postavlja defanzivac Napretka Perović, autogolom u drugom minutu sudijske nadoknade. Nakon svega prikazanog, utisak je da su domaći zasluženo došli do bodova na premijeri, znatno agilnijom i organizovanijom igrom u drugom poluvremenu. Treba istaći da je sudijska trojka, u sastavu Popović-Urošević-Babić korektno obavila svoj zadatak. Priliku da popravi utisak Donja Vrbava će imati u narednom kolu, kada dočekuje Moravu i z Katrge, dok tim iz Svračkovaca očekuje teško gostovanje Rudaru u Bresnici.

Ovčar 0 : 1 Slatina
Omladinac 0 : 4 Rudar
Napredak 4 : 2 Donja Vrbava
Morava 3 : 0 Jedinstvo (K)
Miokovci 1 : 2 Spartak
Backovac Junajted 1 : 1 Mladost (A)
Jedinstvo (GG) 1 : 2 Mladost (P)
Prijevor 5 : 2 Gorušica