Mala kriza rezultata

Nakon uspešnog početka Inđijci su zapali u malu u krizu rezultata koja je donekle pokvarila utisak o silovitom startu. Poslednji porazi u utakmicama sa Mačvom, Javorom i Bačkom iznenadili su brojne simpatizere prvoligaša iz sremske ravnice. Na ovo se nadovezao i neuspešan pokušaj prodora u četvrtinu finala Kupa. Nakon ravnopravne igre na niškom Čairu poklekli su izabranici trenera Miloša Veselinovića na penal ruletu. Nisu u svemu obeshrabreni spremni su da zgusnu redove i u samu završnicu prvenstva uđu odlučni u nameri da poprave utisak i bodovni učinak do kraja dovedu na planirani nivo.Usledile su detaljne analize ostvarenog učinka. Ukazano je na propuste,na sporne momente koji su doveli do toga da je učinak nešto skromniji od onoga što je planirano,kako je odličan start u prvenstvu objektivno nagoveštavao.

Miroslav Blanuša, član stručnog štaba,izneo je svoje viđenje.

„Otpočeli smo prvenstvo kako se samo poželeti može. Izuzetno uspešni na domaćem terenu,sa solidnim učinkom na gostovanjima i prolazom do osmine finala Kupa mogli smo, generalno gledano biti zadovoljni. Bilo je prilika da se ostvari i nešto više ali je ovo ipak neki solidan nivo. Ekipa koja je formirana u letnjem prelaznom roku imala je zapažene nastupe i na domaćem terenu i na gostovanjima. Pohvale za prikazanu igru stizale su sa svih strana. Objektivni poznavaoci prvoligaških fudbalskih zbivanja odavali su puno priznanje na onome što je viđeno na utakmicama našeg tima. Možda je uspeh mogao biti i veći. Za neke propuste dobrim delom smo i sami krivi. Nedostatak koncentracije u odsudnim trenucima doprineo je da se sa pojedinih gostovanja vratimo uskraćeni za bodove koje smo, kao po pravilu gubili u samoj završnici utakmica“.

Da li samo nedsostatak koncentracije i sreće ili i nešto treće?

„Nismo od onih koji krivicu svaljuju na drugoga ali biću prinuđen da ukažem na neke momente koji itekako mogu da utiču na tok događanja na terenu i konačan ishod utakmica. Po pravilu nismo se do sada žalili na suđenje. Moram ipak da ukažem na detalje iz pojedinih utakmica. Postalo je simptomatično da su nam se neke situacije izvan naše moći događale na pojedinim utakmicama. Ovo je lično viđenje. Pođimo ipak redom. U utakmici u Borči, kod našeg vođstva rezultatom 1:0 dosuđen je kazneni udarac za domaćina iz kojeg je rezultat izjednačen. Minut je bio 88. Kriterijum za diskusiju. Dve nedelje kasnije u Petrovcu na Mlavi ponovo smo bili u vođstvu do samog finiša. Utakmica je produžena za četiri minuta. U petom minutu, dakle nakon isteka vremena određenog za nadoknadu izgubljenog, dosuđen je slobodan udarac za domaćina iz kojeg Sloga izjednačuje. U utakmici sa Javorom na našem terenu sudija nam poništava dva pogotka. Za onaj u 50.minutu, poništen zbog navodnog ofsajda, svi stručni posmatrači su nakon pregledanog snimka zakljičili da je bio regularan. Na poslednjem gostovanju u Bačkoj Palanci poništen nam je pogodak zbog navodnog ofsajda mada je u momentu upućivanja lopte na gol liniji gola Bačkopalančana uz čuvara mreže i jedan odbrambeni igrač domaće ekipe. Sve su ovo detalji na koje ukazujem sa namerom da se neke stvari na korektan način razjasne. Predloženo je Upravnom odboru Kluba da se oglasi i uputi zvaničan zahtev sudijskom odboru sa molbom da se posveti značajnija pažnja događanjima na terenima Prve lige. Bez namere da bilo koga blatimo smatramo da na ovo imamo puno pravo kao jedan od najstarijih članova prvoligaškog karavana“ naglasio je Miroslav Blanuša.