PLS: Moravac ORION - Sindjelić 1:0

Velika pobeda Moravac ORIONA u duelu sa vrlo dobrim sastavom Sinđelića koji je ostavio utisak jedne od boljih ekipa koje su ove jeseni gostovale u Mrštanu.

Domaćin je od starta krenuo silovito i već u 5. minutu dve stopostotne prilike za Moravac ORION. Po levoj strani je prošao Petrović, povratnom loptom uposlio Miloša Stankovića koji je ušao korak - dva u šesnaesterca Beograđana, snažno šutirao ali je stativa spasila goste. Odbijena lopta došla je do Nikole Stefanovića koji je neometan sa 6-7 metara šutirao, ali je golman Sinđelića Čedomir Radić sjajnom intervencijom uspeo da sačuva svoju mrežu.

U finišu prvog poluvremena totalna ofanzivna domaćina, u periodu od 36. do 38. minuta čak četiri kornera za redom, ali pogotka nije bilo. U 40. minutu Miloš Stanković je sa 15-16 metara pokušao da lobuje golmana Radića ali je lopta završila tik iznad prečke.
U 47. minutu trenutak odluke: odlično je po desnoj strani prošao Miloš Stanković, u gužvi u šesnaestercu najbolje se snašao Nigerijac Emeka i preciznim udarcem doneo vođstvo domaćinu.

Otvorili su se tada gosti, krenuli u napade u pokušaju da izjednače. Najbolju priliku propustio je kapiten Sinđelića Uroš Mirković koji se u 55. minutu našao sam pred golmanom Miodragom Mladenovićem, ali je čuvar mreže domaćih sjajnom intervencijom sprečio pogodak.

U 71. minutu brz kontranapad Moravac ORIONA: Tihomir Kostadion je filigranski precizno uposlio Nikolu Stefanović, "spojio" ga sa golom, ali je Radić još jednom odlično intervenisao, istrčao i padom u noge po drugi put zaustavio Nikolu Stefanovića u duelu "jedan na jedan" na ovom meču.

Do kraja domaćin siguran na svojoj polovini, tako da Beograđani do kraja nisu imali povoljne prilike za gol.

Na kraju radost Mrštančana koji su sa vernim navijačima proslavili pobedu koja omogućava mirniji ulazak i završnicu jesenje polusezone i daje dobru osnovu za ostvarenje cilja u ovoj sezoni, a to je opstanak u Prvoj ligi Srbije.

PRVA LIGA SRBIJE - 13. KOLO

MORAVAC ORION - SINDJELIĆ (BEOGRAD) 1:0 (0:0)

Strelac: 1:0 Emeka u 47. minutu - Mrštane, stadion Orion, gledalaca: 500, sudija: Nemanja Gajdobranski (Novi Sad), žuti kartoni: Rajković, Kostadinov (Moravac ORION), Gemović, Marinković (Sinđelić).

MORAVAC ORION: Mladenović, D. Stanković, Petrović, Marković, Radenović, Rajković, M. Stanković, Kostadinov (od 75. min. Stamenković), Emeka, N. Stefanović, Vukosavljević.

SINĐELIĆ: Radić, Petrušić, Malović, Pešić, Marinković, Piščević, Gemović, Popadić, Rajić (od 67. min. Kalačević, od 83. min. Šakić), Mirković, Karaklajić.

Igrač utakmice: Tihomir Kostadinov (Moravac ORION)