PLS: Inđija - Radnik 2:0
Vrlo dobru fudbalsku predstavu su odigrali fudbaleri Inđije i lider na prvoligaškoj tabeli Radnik iz Surdulice. Ta dobra igra se posebno odnosti na domaće igrače koji su sa pobedom prekinuli niz loših rezultata u poslednja tri prvoligaška okršaja. Uz kup utakmicu u Nišu igrači u zelenoj opremi nisu postigli gol na čak četiri utakmice.

Od samog starta utakmice domaćin vrši velik pritisak na zadnju liniju odbrane gosta koja je bila pod stalnim pritiskom veoma brzih igrača Zakarije Surake i Antvi Jaoa. Takav presing nije dao i rezultat, a prvu priliku domaćin propušta u 20. minutu posle šuta Smiljanića. U gužvi pada kao pokošen Baranin, a domaći igrači traže penal jer su smatrali da je gorostas kakav je Ljubo Baranin igrao rukom. Dva minuta kasnije i kolosalna šansa za Nenada Jovanovića. Bosančić je sjajno proigrao Jaoa, ovaj asistira ka Jovanoviću, koji je sam na oko pet metara od gola Šejića, a njegov šut završava kraj stative. Posle ove asistencije, Antvi Jao se povredio i iznet je sa terena, a po svemu sudeći u pitanju je iščašenje kolena. U tom 23.minutu umesto angaržovanog Antvija u teren ulazi Darko Lemajić i to se ispostavilo kao pravi, ali ipak iznuđeni potez domaćeg trenera Veselinovića.

Igrao se 28.minut, kada je posle  centaršuta Smiljanića rukom na loptu igrao kapiten gostiju, Miloš Krstić i sudija je odmah pokazao na belu tačku. Uz to Krstić je zaradio i javnu opomenu. Sa bele tačke siguran je bio Lemajić za 1: 0.

Tek u 40.minutu prvi šut gosta u okvir gola domaćeg tima. Filip Stojanović je šutirao u golmana Stanivukovića. U prvom minutu nadoknadnog vremena velika gužva u kaznenom prostoru gosta. Darko Lemajić je veoma borben i pored Baranina i Krstića u padu stiže do lopte. Šutira kraj Šejića, ali je udarac slab te loptu iz praznog gola odnosti Jakovljević. U tom trenutku se Suraka okliznuo iako je bio bliži lopti od rivala, ta je mreža gostiju ostala mirna.

U drugom poluvremenu se očekivao veliki pritisak Surduličana ka golu mladog Dejana Stanivukovića, ali je taj pritisak bio slab, mlak. Prvi do prilike za gol stiže domaćin posle slobodnog udarca Rnića. Igra se 60.minut, Rnić šutira precizno u donji desni ugao gola Šejića, koji je krajnjim naporom šalje u korner.

Drugi šut ka golu domaćina stiže tek u 70.minutu. Rezervista Milan Petrović šutira snažno, ali ipak neprecizno. Lopta odlazi posle šuta sa oko 25.metara kraj desne stative gola domaćina.

Gol odluke je pao u 81.minutu. Korner izvodi Smiljanić, Ilić najprisebniji i glavom šalje loptu u mrežu Šejića za veliku radost igrača, ali i nikad bučnije publike u Inđiji, bar u poslednje tri sezone. 2: 0.

Brojne izmene kod gostiju daju neki rezultat u igri, ali samo do kaznenog prostora domaćina. Podatak da su gosti bili najopasniji posle izvođenja auta od strane Ljube Baranina najbolje govori koliko su oni danas bili nemoćni. Za domaćina specijalni treninzi, baš za Baranina pripremani su dali rezultate.

Na kraju vredno pažnje je još samo isključenje Nenada Jovanovića. Igra se treći minut nadoknadnog vremena kada je Jovanović posle starta zaradio direktan crveni karton. Njegov start na nogu Filipa Stojanovića je odlični sudija, Lazar Tripković procenio kao dovoljan za isključenje.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 600. Sudija Lazar Tripković iz Kraljeva, pomoćnici: Slobodan Pavlović iz Užica i Milan Pešović iz Kraljeva. Četvrti sudija: Jovan Šegrt iz Beograda, delegat: Marko Jovanović iz Beograda. Strelci: Lemajić 29’ (penal) i Ilić 81’ – Inđija. Crveni karton; Jovanović 90+2’ – Inđija. Žuti kartoni: Simonović 35’ i Kostić 83’ – Inđija, Krstić 28’, Baranin 47’, Jakovljević 48’, Jeremić 63’, Petrović 82’ i Stojanović 90+4’ – Radnik.

Inđija: Stanivuković, Smiljanić, Radivojević, Ilić, Milašinović, Simonović, Jovanović, Bosančić, Rnić (K) Kostić), Zakarija (Bjedov), Jao (Lemajić).

Tener: Miloš Veselinović.

Radnik: Šejić, Milovanović, Krstić, Filip Stojanović, Prodanović (Pejčić), Simović, Jovanović (Ristić), Nikola Stojanović Petrović), Jeremić, Jakovljević, Baranin.

Trener: Mladen Milanković.