I pobeda i titula!

Otvorena, borbena igra od prvog minuta. Piroćanci nešto sigurniji, organizovaniji, nema završnice. Zaječarci su krenuli obazrivo, čekajući priliku u kontranapadu. Vreme veoma hladno, 5 stepeni, što će dodatno zahtevati borbenost i zalaganje. U toku je 14. minut, po jedan udarac u okvir gola sa obe strane, ali bez opasnosti po čuvare mreže. Stigli su “Otrovi”, navijači Timoka, razvili zastave, zapevali, ali, još uvek "na suvo"!

30. minut, i dalje se u derbiju preti praznim puskama. Vodi se "rovovska", borba na sredini terena u kojoj Zaječarci u poslednjih nekoliko minuta imaju vise uspeha, ali bez konkretnih akcija. Pirocanci traze Dimitrova u polukontrama, ali je "mister gol" za sada dobro cuvan. Odbrane oba tima sigurne, trci se dosta na sredini, nema "zavrsnog pasa". Tezak teren, takodje, utice na igru!

43. minut, nemagola! "Beli" su posle bolje igre domacina poslednjih desetak minuta organizovali kontranapade, Željko Dimitrov je u 34. i 38. minutu pobegao cuvarima, ali je sutirao iz teskih pozicija u golmana. Kraj prvog dela, nema golova. Borbeno i uporno sa obe strane, ali bez zavrsnice. Ulog je veliki, respekt postoji, cekaju se greske!

55. minut, nema posebne promene u nacinu igre! I dalje oprezno uz utisak da su Zaječarci bolje otvorili nastavak i preko Siladjija ugrozavali gol. Oba njegova pokusaja bila su bezuspešna. Sve hladnije vreme utice na ugru. Kao da i fudbaleri i gledaoci nestrpljjvo cekaju kraj. U 58. minutu umesto Apostolovica u igri je Nikola Ćirić. Piroćanaca nema vec nekoliko minuta pred golom domacih! U 60.  minutu preti Dimitrov, ali ofsajd!

timok - radnicki

75. minut igra se u “talasima” kao u prvom delu. Period bolje igre pirotskog tima od 65. minuta. Nekoliko dobrih akcija Ristova, Cirica i Dimitrova, ali do sesnaesterca. Zajecarci su sada aktivniji. Golubovic sutira sa 20 metara, ali Stefanovic, brani nogom. Gostima nedostaje zavrsni pas do Dimitrova, bolji centarsut, M.Mancic je predaleko od gola, Ristov pokusava solo akcijama po levoj strani, Davidovic se dobro ubacuje, ali nema prave lopte.

Derbi ulazi u finiš! Bodove želei jedni i drugi. Igra se dugačkim loptama, preskače se sredina terena, ostalo je još malo vremena. Slobodan udarac za Piroćance, 5 minuta do kraja, Denis Ristov šalje loptu u peterac na drugu stativu. Najbolje skače Miloš Nikolić, akcija s treninga, glavom vraća loptu pred gol. Utrčava “novi Piroćanac od krvi i mesa” Bojan Stamenković i šalje loptu na najlepše moguće mesto za Piroćance, u mrežu! 85. minut GOOL, Bojan Stamenković, 0:1!

Zaječarci šokirani, gube glavu i kreću na sve ili ništa! Dobili su naravno ništa, jer su bili nervozni i nesnalažljivi posle dubinskih lopti. Odlični sudija Bojan Milić dodaje derbiju još 3 minuta, nedovoljno Zaječarcima da bilo šta urade. I konačno kraj, Radnički je osvojio bodove, ali i titulu jesenjeg prvaka! Da li je dovoljno za one koji su osporavali?!

Zaječar: Timok – Radnički 0:1 (0:0). Igrač utakmice: Bojan Stamenković, Radnički Pirot.

Radnički: Stefanović 8, Davidović 8, Nikolić 9, Ivanov 9, Stojković 7, Spasić 8, Ristov 8, Stamenković 9, M. Mančić 8, Dimitrov 8 (Petrović-), Apostolović 7 (Ćirić 7). Rezerve: Ilić, B.Mančić, Petrović, Vlajković, Todorović, N.Mančić, Ćirić.

Ozren 0 : 0 Trstenik PPT
OFK Bor 2 : 1 Timočanin
Timok 0 : 1 Radnički (P)
Đerdap 2 : 1 Sloga
Radnički (S) 4 : 0 Hajduk Veljko
Kopaonik 2 : 1 Sinđelić
Car Konstantin 0 : 1 Dinamo