PLS: Inđija - Metalac 2:3
Odavno fudbaleri Inđije nisu odigrali nepovezaniju utakmicu od duela sa ekipom Metalca. Retko je domaćin uspevao da ostvari više povezanih dodavanja, a lopta im je često u nogama bila veoma neposlušna. Uz to su se i propisno ispromašivali pa i ne čudi poraz u derbiju 14. prvoligaškog kola. Sve je po domaćina loše počelo jer su gosti poveli u 14. minutu. Odlučio se Mladenović na šut sa oko 25 metara od gola domaćina, neometen, precizan šut i tu ništa i pored parade nije mogao Stanivuković, 0:1.

Strasti se nisu ni smirile, loša igra domaćina je nastavljena i nova kazna u 26.minutu. Bila je to brza polukontra gostiju. Sada Ćirković šutira, opet sam bez bloka, lopta opet u samom uglu i ishod isti, na semaforu je bilo, 0:2. Igra bez šansi, ali igra sa udarcima u okvir gola se nastavila u 28.minutu. Korner, lopta dva puta pogađa okvir gola gostiju, a tek iz trećeg pokušaja, sada Ilić glavom šalje loptu u mrežu gosta za 1:2. Poravnanje stiže u 37.minutu. Opet prekid, korner Rnića, Milašinović sam, udarac glavom i Zogović je bio savladan, 2:2.

Od tog trenutka, domaćin konačno igra nešto povezanije, volja za sada pobedom je još veća, pritiskaju gosta, a u drugom minutu nadoknade gol, ispostavilo se odluke. Bio je korner za domaćina, Rnić ne centrira, dodaje loptu Smiljaniću, izgubljena lopta, sevnula je kontra Merdovića, ovaj ka usamljenom Mladenoviću, koji lako prebacuje u padu istrčalog Stanivukovića, 2:3.

Drugo poluvreme protiče u trošenju vremena gostiju, ali i sa kolosalnim šansama oba rivala. U 52. minutu sjajan potez Merdovića koji šutira sa skoro pola terena, a lopta prelazi istrčalog golmana domaćina, ali i prečku. Deset minuta kasnije sjajan je Zogović. Smiljanić šutira jako, precizno i prosto je neshvatljiva intervencija gostujućeg golmana koji loptu šalje u korner.

Da Inđija ove jeseni ne može bez poništenog gola je prosto činjenica. Igrao se 66.minut kada je poništen gol Vukovića zbog navodnog ofsajda. Burne reakcije publike su bile uzaludne.

Gosti su pripretili iz kontre u 75. minutu. Plečić koji je ušao u drugom delu utakmice je bio sjajno poslužen od kapitena Lukovića, ali se spetljao i prilika je otišla u nepovrat. Tri minuta kasnije u prilici je pomalo zapostavljeni Bjedov. Ovaj igrač samo što je ušao u igru, umesto kapitena Rnića se našao u šansi, Zogović sjajan u odbrani, a u nastavku te akcije opet čuva mrežu posle šuta Zakarije.

Do kraja vredno pažnje je bila još samo nova uspešna akcija Zogovića. Sada je u stilu rukometnog golmana sprečio šut Surake za poravnanje rezultata.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 400. Sudija: Vladimir Nedeljković iz Jagodine, pomoćnici:Miloš Popović iz Niša i Nikola Miladinović iz Jagodine. Četvrti sudija: Miloje Milićević iz Prokuplja. Delegat: Miloš Marković iz Beograda. Strelci: Ilić 28’ i Milašinović 37’ – Inđija, Mladenović 14’ i 45+2’ i Ćirković 26’ – Metalac. Žuti kartoni: Milašinović 37’ – Inđija i Luković 61’ – Metalac.

Inđija: Stanivuković, Smiljanić, Radivojević (Stanković), Ilić, Milašinović, Simonović, Kostić (Vuković), Bosančić, Rnić (K) (Bjedov), Zakarija, Lemajić. Trener: Miloš Veselinović.

Metalac: Zogović, Nikodijević, Kontor, Vlašić, Simov, Sedlar, Panić, Luković (K) (Nikolić), Mladenović, Merdović (Brkić), Ćirković (Plečić). Trener: Vladica Petrović.