Velika pobeda Slobode u Pančevu

Fudbaleri novokozaračke Slobode su pod velikim pritiskom rezultatom 3:1 pobedili solidnu i veoma motivisanu ekipu Dinama iz Panceva. Dešavanja iz proteklog kola kao da su još bila u glavama kod ekipe Slobode, pa su motivisani domaćini poveli u 22.  minutu. Medjutim,  lider na tabeli se brzo "otreznio" i već u 26. minutu su preko mladog talenta Milana Mišića izjednačili na 1:1. Do poluvremena se uglavnom se igralo na sredini terena, i zahvaljujući mladjanom golmanu Živkovu (17) Sloboda je sačuvala svoju mrežu ( 3 puta odbranio 1 na 1).
U drugom poluvremenu gostujuća ekipa je ubacila u "petu brzinu" i u 70. minutu preko najboljeg strelca Gečića povela sa 2:1. Nedugo zatim u 77. minutu prelepim golom Roberta Monoštorija (25 metara) Sloboda je osigurala pobedu na teškom gostovanju u Pančevu. Do kraja meča Sloboda je iskusnom i mirnom igrom zadržala vodjstvo. U sledećem kolu Sloboda dočekuje Bačku iz Pačira.

Sloboda je nastupila u sledecem sastavu: Zivkov, Vasiljević, Laninštanin, Ostojić, Nadlački, Kenjalo, Monoštori, Mišić (Rajić), Bunić, Malidža (Gavrilović), Gečić (Stojaković).

Budućnost (SC) 5 : 2 Radnik
Dinamo 1 : 3 Sloboda
Bačka (P) 1 : 4 Jedinstvo
Radnički (Z) 6 : 0 BAK
Obilić 0 : 0 Bačka Topola
Radnički (B) 0 : 0 Bačka 1901
Polet (N) 1 : 3 Borac