16.02.2015 Administrator

Moravac Orion na pripremam u Grčkoj

U prvoj prijateljskoj utakmici odigranoj na pripremama u Grčkoj, fudbaleri Moravca Orion bili su bolji od grčkog drugoligaša Apollon Kalamaria i na kraju slavili zasluženu pobedu rezultatom 2:0. Od samog početka bilo je jasno da će osim naziva prijateljska, sve ostalo u ovom duelu biti na nivou takmičarske utakmice u koju su obe ekipe ušle motivisano i sa željom da zabeleže pobedu u duelu sa ekipom iz Kalamarie, jednog od delova Soluna. Moravac Orion je u talvoj, čvrstoj i taktički odgovornoj igri, igri bio konkretniji. Već u 11. minutu visoki presing Mrštanćana donosi rezultat. Miloš Stanković se odlično snašao u šesnaestercu Apollona, prevario svog pratioca, krenuo sam ka golu i u tom naletu je srušen s ledja. Sudija Papadopulos nije imao dileme da je u pitanju prekršaj za najstrožu kaznu. Odlični golman Apollona Papaioanu procitao je nameru Salihovića, odbranio udarac, u šesnaestercu grčkog tima stvorila se gužva u kojoj je Salihović bio najprisebniji, prihvatio loptu i neodbranjivo poslao u mrežu Apoollona. U 29. minutu već je 2:0 za ekipu srpskog drugoligaša. Vladimir Stefanović se vešto izborio za loptu na polovini grčkog drugoligaša, prevario i golmana Papaoionua i smestio loptu u mrežu. U 37. minutu brza akcija Moravca Orion, za priliku za izborio Almir Pliska, ali je njegov udarac iskosa sa desne strane završio tik iznad prečke.

U nastavku najpre odlicna prilika za Čukića, ali je njegov udarac sa 13-14 metara Papaioanu odbranio. U 65. minutu šut je oprobao Stefan Kostić, a dva minuta kasnije Bojan Čukić se posle akcije Stefana Kostića izborio za dobru poziciju, šutirao sa 6-7 metara, ali je čuvar mreže Apollona pokazao da je izrastao u jednog od najboljih aktera duela srpskog i grčkog drugoligaša. U 87. minutu poslednja prilika na utakmici za Moravac Orion, Stefan Kostić je sa 15 metara šutirao, ali je stativa spasila drugoligaša iz solunskog naselja Kalamaria. Pripreme u Grčkoj Moravac Orion nastavlja novom utakmicom već u utorak. Naredni protivnik je takodje grčki drugoligaš, ekipa Eginiakos.

MORAVAC ORION - APOLLON KALAMARIA 2:0

Strelci: 1:0 Salihović u 11., 2:0 V. Stefanović u 29. minutu - Agios Pantelejmon, stadion SC Atermon, gledalaca: 100, sudije: Papadopulos, Stelios, Floridis.
MORAVAC ORION: Rajić, D. Ilić, I. Petrović, Marković, Ćirić, Stamenković, Stanković, Salihović, Pliska, V. Stefanović, N. Stefanović. Igrali su jos: Mitrović, Stojiljković, Milić, Čukić, Cekić, Nikolić, S. Ilić, M. Petrović, S. Kostić, Radenović, M. Kostić, Mitić, Djenić, Cakić.
APOLLON. KALAMARIA: Papaioanu, Psihogios, Katsiaros, Andreas, Dimou, Baba, Akasou, Soulidis, Papadopulos, Kostulas, Cucis. Igrali su jos: Revus, Kapnoopulos, Gekas, Giorgis, Raptis, Mucikos, Renato, Kasiliadis, Cinas, Vevnardos.