19.12.2009 A.Daiševic

WOL: Ribnica - Ml.Radnik 3:2

U ne posebno kvalitetnoj, nervoznoj i do kraja neizvesnoj utakmici Ribnica je u mini derbiju savladala požarevački Mladi radnik sa 3:2. Zanimljivo da je ovo četvrta uzastopna utakmica koju Kraljevčani igraju u pet setova, a tri su rešili u svoju korist.

Kakav meč je gledala publika u Kraljevu najbolje govori podatak da je na 8:7 u prvom setu doma’i sastav imao već četiri servis greške, a broj grešaka i jednih i dugih bio je prilično izražu ovom susretu. U tom prvom setu vodila se rezultatska klackalica sve do samog finiša kada su Kraljevčani prvi put ostvarili dva poena prednosti a set završili sa najvećom prednošću 25:22.

U drugom setu Požarevljani su dodali gas. Razigrao se Vasić, sjajan u napadu bio je Dojčilović, a celu utakmicu odigrao na vrlo visokom nivou libero Peković. To je pokrenulo goste iz Požarevca i drugi set su bez problema rešili u svoju korist (25:19). U finišu ovog dela igre, videvši da njegov tim ne igra kako treba, trener Ribnice Maćužić, odlučio se da iz igre izvuče tehničara Brđovića a uvede nešto iskusnijeg Bićanina.

To nije mnogo promenilo u igri kraljevačkog superligaša u trećem setu. Gosti su sve vreme vodili 8:6, 16:13, 23:19, a onda stigli i do prve od tri set lopte 24:21. Tada je stvar u svoje ruke preuzeo mladi reprezentativac iz Redova Ribnice Uroš Kovačević. Sjajno je odservirao u dva navrata i Ribnica je izjednačila 24:24. Gosti do kraja ovog seta nisu iskoristili osam set lopti a Ribnici je to pošlo za rukom već kod prve. Prvo je Mijalković blokom doneo set loptu Kraljevčanima a na isti način Bićanin završio ovaj set.

I mogli bi da kažemo da je to bio prelomni trenutak ove utakmice, iako su gosti iz Požarevca lagano dobili četvrti set i vratili se u meč, kao da više nije bilo svežine i sigurnosti u njihovoj igri.

I u petom setu ekipa Dragana Bonića vodila je 8:6 na promeni strana, potom i 12:10, ali je Ribnica prva stigla do set lopte 14:13 a iskoristila je petu 19:17, i to baš od najboljih igrača ove utakmice Uroša Kovačevića.

Jako loša utakmica, očigledno da smo igrali pod velikim pritiskom jer smo morali da dobijemo. Pre samo sedam dana u Kragujevcu smo odigrali sjajnu utakmicu, a danas kao da je na terenu bio sasvim drugi tim. Najbolje od svega je što smo dobili meč, stekli dva boda prednosti u odnosu na večerašnjeg rivala i verujem da ćemo sigurnije ući u završnicu prvenstva – rekao je posle utakmice Boško Maćužić, trener Ribnice.

Prelomni trenutak ovog meča bio je treći set, ostaje žal što taj deo igre  nismo dobili i verovatno bi time mi bili pobednici u ovom susretu. Ribnica je bolje odigrala završnicu, imala blok baš onda kad je bilo najpotrebnije, nije grešila u odlučujućim trenucima i na kraju zasluženo je slavila. Očigledno je da se radi o dve podjednako kvalitetne ekipe koje kada god se sastaju meč traje pet setova – naglasio je posle utakmice Dragan Bonić, trener Mladog radnika.

Ribnica – Mladi radnik 3:2 (25:22, 19:25, 31:29, 21:25, 19:17)

Dvorana: SH „Kraljevo“. Gledalaca: 500. Sudije: Dejan Jovanović i Slaviša Manojlović (oba Beograd). Trajanje meča: 113 minuta.

RIBNICA: Kovačević 22, Borovnjak, Božić 21, Mijalković 8, Brđović 2, Ivanković 11, Jović (libero), Bićanin 3, Aleksić 8, Milovanović, Radević 8, Kolarević. Trener: Boško Mačužić.

MLADI RADNIK: Duduj 9, Marinković, Pantić, Šatora, Kojić, Vasić 21, Medurić 15, Peković (libero), Bibić, Ivanković 15, Bojković 2, Dojčilović 24. Trener: Dragan Bonić.