Hrabroj Misači bod u Zagorici

U 22. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge i Misače podelili su bodove, odigravši nerešeno 1:1. U jednoj ne baš kvalitetnoj, ali vrlo uzbudljivoj utakmici, utisak je da je podela bodova, ipak, najpravedniji ishod meča. Treba naglasiti da su gosti u Zagoricu doputovali sa deset igrača, ali im to nije bila prepreka da organizovanom, strpljivom i pre svega, požrtvovanom igrom ostvare željeni cilj.

Prvu prilika viđena je u 8. minutu i imali su je domaći. Vesić je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je njegov udarac odbranio golman gostiju Stanković. U 20. minutu usledio je šok za domaće. Vujičić je sa preko 30 metara šutirao, a lopta zbog raskvašenog terena nezgodno odskočila nekoliko centimetra ispred zatečenog golmana domaćih i završila u mreži. Nakon toga, domaći su pokušavali uglavnom udarcima sa distance,ali se na petnaestominutnu pauzu otišlo minimalnom prednošću gostiju.

Drugo poluvreme donelo je dosta ofanzivniju, ali i nervozniju igru domaćih. Najbliži izjednačenju domaći su bili u 50. minutu, kada je Vesić oboren u kaznenom prostoru gostiju. Lopti je prišao golman domaćih N.Jelesijević, svog kolegu poslao na jednu, loptu na drugu stranu, ali samo do stative. Upornost domaćih se ipak isplatila u 70. minutu. Dimitrijević je posalo dubinski loptu sa svoje polovine, hitronogi  M.Jelesijević umakao svojim čuvarima i rutinski sa 10-ak metara doneo izjednačenje. Do kraja meča domaći su uglavnom konfuzno napadali, a gosti se veoma organizovano branili i na kraju sačuvali (njima svakako slađi) bod.

Sloga (Zagorica) - Misača 1:1

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 50. Delegat:Zoran Radulović (Aranđelovac). Sudija: Stefan Mijatović (Aranđelovac), pomoćnici:Ivan Vojinović (Aranđelovac) i Zlatko Matijević (Kopljari). Strelci:Marko Jelesijević u 70.minutu za Slogu, a Vujičić u 20.minutu za Misaču. Žuti kartoni:M.Jelesijević (Sloga), Popović (Misača).

Sloga:N.Jelesijević, Miloš Stevanović, Dimitrijević, Vesić, Milan Stevanović, Ćosić, Lekić (od 46.Gajić), J.Petrović, Č.Petrović, Ivanović, M.Jelesijević.

Misača: Stanković, Preković, Dokić, Vujičić, Arsić, Danilović, Popović, Filipović, Švabić, Pavlović.

Žabare 4 : 1 Mladi rudar
Sloga 1 : 1 Misača
Mladost 5 : 4 B 2000
Trnava 2 : 1 Kopljari
Plaskovac 5 : 4 Radoje Domanović
Ranilović 2 : 0 Proleter