08.02.2010 A.Daišević

Mini liga: Ribnica – Mladi radnik 3:2

U drugom kolu Mini lige za plasman od petog do osmog mesta Ribnica je posle pet setova i 111 minuta igre savladala Mladi radnik. Kraljevčani su sada na petoj poziciji, sa bodom viška u odnosu na Požarevljane, a do kraja će upravo sa njima voditi veliku bitku za mesto koje vodi u Balkanski Kup.

Prva dva seta imala su sličan tok, ali različitu završnicu. Oba puta je Ribnica bila bolja na početku, ali je Mladi radnik oba puta preokrenuo već do drugog tehničkog tajm-auta (16:12). U prvom periodu igre Požarevljani su uz dosta muke uspeli da sačuvaju prednost, ali im to nije pošlo za rukom u drugom setu, kad je Ribnica došla do izjednačenja.

Dobro su gosti igrali i u trećem setu, kad su sve vreme kontrolisali rezultat, pa su sasvim zasluženo već tada obezbedili bod. Ipak, nije Mladi radnik imao snage da nastavi u istom ritmu, pa su Kraljevčani uspeli da preokrenu. Odličan je bio kapiten Ribnice Mirko Radević, posebno u bloku (8 blokova), a kao najbolji poenteri istakli su se Božić (22) i Kovačević (17). Sa duruge strane, Dojčilović je stao na samo 14 poena, iskusni Kojić je prednjačio sa 17, a Vasić je imao 13.

Ribnica u četvrtak od 18 časova u Hali sportova "Vlade Divac" u Vrnjačkoj Banji igra revanš meč 1/8 finala GM Čelndž Kupa protiv nemačkog SCC Berlina. U prvom susretu bilo je 3:0 za Nemce.

Hala: Sportova u Kraljevu. Gledalaca: 250. Sudije: Boris Kolarević (Novi Sad) i Aleksandra Balandžić (Beograd). Rezultat: Ribnica–Mladi radnik 3:2 (25:27, 25:23, 17:25, 25:17, 15:11).