PFL Sombor : Polet zasluženo slavio u Šikari

Derbi susret Područne Lige, igran u Šikari između drugog i trećeg na tabeli, sasvim zasluženo je pripao gostima iz Karavukova, koji su golom iz jedanaesterca u 84 minuti rešili meč u svoju korist i osvojili nove bodove,važne i dragocene za poziciju na tabeli . Domaćinima je ovo drugi poraz zaredom pred svojim navijačima,a opet golom u zadnjim minutama utakmice.

Mišković, Đurić, Stevanović, Antičević i Bačić sedeli su na klupi domaćina na stratu utakmice, a početna postava je samo u prvom poluvremenu bila ravnopravna, i na momente bolja ekipa od gostiju u žuto-crnim dresovima, mada je gost i u tom periodu igrao doteraniji fudbal, i delovao sigurnije od igrača Šikare, čiji redovi nisu delovali povezano, sa dosta pogrešnih dodavanja. Međutim , drugo poluvreme je pripalo u potpunosti fudbalerima Poleta, koji su rešili da krenu na sve ili ništa, i nije se primetilo da su oni gosti na terenu u izletničkoj šumi.

Iz prvog poluvremena , jedna šansa domaćina, kada je Rančić iz slobodnog udarca okrznuo desnu stativu gola gostiju, i malo kasnije, kada je stvorio šansu Cvijetiću, koji je zakasnio na njegov ubačaj u prazan peterac Poleta.

U prvim minutama drugog poluvremena, Nemanja Rančić pogađa spoljnu mrežu gola Ivanovića, i to je bilo gotovo sve što je domaći sastav ozbiljnije pripretio. Kasnije gost ređa prilike za gol,a kreator igre je kapiten gostiju , Dobrivoje Bogdanović. Domaćini padaju u formi , ponestaje im snage, i njihov golman Mladen Milosavljević stavljen je na muke, a dobrim intervencijama u nekoliko navrata otklanja opasnost za svoja vrata. U 81 minutu ga spašava stativa,a tri minuta kasnije biva nemoćan , jer sa bele tačke, kapiten Poleta postavlja konačnih 0:1. Prethodno je rezervista Antičević srušio Stoiljkovića u svom šesnaestercu, i nije bilo dileme za sudiuju Jerilovića da pokaže na belu tačku.

Sama utakmica i ponašanje aktera je bilo korektno,a sudijska trojka je dobro obavila svoj zadatak.

Područna Liga : OFK ŠIKARA –POLET 0:1 (0:0)

Sombor. Igralište Šikare. Gledalaca 100. Sudija Jerilović (Apatin). Pomoćnici Kovačević (Lipar) i Čongor (Kula). Delegat Filipović (Sombor). Strelac : Bogdanović u 84 minutu iz penala. Žuti kartoni : Serenčeš, Mračina, Cvijetić, Antičević (Ofk Šikara), a Doroslovac, Stanojković i Ivanović (Polet). Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice : Mladen Milosavljević (Ofk Šikara)

OFK ŠIKARA : Milosavljević, Šimon, Serenčeš, S. Rančić, Mračina, Džebić, Pein (Bačić), Bandobranski, Cvijetić, N. Rančić i Đurišić.

POLET: Ivanović, Milunović, Milenković, Doroslovac, Ninkov(Stanković), Ristić (Zec), Zlatković, Bojanić (Stoiljković), Bogdanović i Stanojković.