Pobeda Hajduka u derbiju sa Crvenkom za nastavak pobedničkog niza
U lepoj atmosferi na tribinama pred nešto više od 500 gledalaca, u utakmici odigranoj u nedelju na stadionu Hajduka u Kuli, domaći Hajduk Junior je nastavio niz pobeda, ovog puta Crvenka je izgubila, posle preokreta kuljana. Na kraju rezultat je glasio 2:1, za hajdukovce. U petom kolu prvenstva međuopštinske lige somborskog regiona, po oblačnom vremenu bez padavina, domaćini su bili bolji u većem delu meča i na kraju zasluženo slavili. Terensku inicijativu nisu krunisali pogodkom u prvih pola sata utakmice, a kako to u fudbalu često biva, usledila je kazna. Crvenčani su iz jedne polukontre postigli pogodak, Subotić je odmerenim udarcem sa oko 10 metara po desnoj strani savladao golmana Hajduka, igrao se 31. minut utakmice.  Prednost gostiju nije obeshrabrila hajdukove igrače, nastavili su sa napadačkim fudbalom. Nije se dugo čekalo na izjednačenje, u 36. minutu Danojević je munjevio ušao u šesnaesterac crvenčana protrčao pored dva protivnička igrača  i poslao loptu  iza leđa golmana Crvenke. Do poluvremena utakmica je postala nervoznija, igrači su počeli da dobijaju žute kartone, rezultatom 1:1 se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu, strateg kuljana Vještica  šansu je počeo da daje hajdukovim talentovanim omladincima, koji će ispostaviće se na kraju, odlično odraditi svoj deo posla na terenu. Prvi je u ugru ušao Relja Lančužanin na poziciji desnog beka. Potom u 62. minutu ulazi napadač, 17- ogodišni Vujmilović, ovo je bio ispostaviće se sjajan trenerski potez. U 68. minutu Hajduk ostaje sa igračem manje u polju, zbog drugog žutog kartona Filip Vujović napušta teren.  Iako sa igračem manje beli (na ovoj utakmici plavi) su hrabrom igom došli do preokreta. Izvrsni Danojević je jako lepo proigrao mladog Vujmilovića koji je uleteo u srce šesnaesterca, predriblao golmana i postigao pobedonosni pogodak.  U 76. Minutu u igru je ušao još jedan omladinac, talentovani i borbeni Marković. Do kraja meča bilo je uzbuđenja na obe strane, u jednoj šansi crvenčana, vrhunskom paradom golmana hajduka Janičića održano je vođsvo domaćina. Mladi golman kuljana je tokom celog meča pokazao odličan kvalitet i sigurnost. Još po jedna velika šansa za Danojevića i Vujmilovića za domaće, i jedan opasan korner za goste, obeležili su završnicu meča.  Posle svega viđenog, zaslužena pobeda Hajduka, koja ih i dalje svrstava u glavnog kandidata za ulazak u višu ligu.

U sledećem kolu beli gostuju u Telečkoj, a crvenčani su domaćini ekipi iz Alekse Šantića.

Graničar 3 : 3 Dunav
Rastina 1918 8 : 2 Telečka
Hajduk Junior 2 : 1 Crvenka
Aleksa Šantić 8 : 0 Jedinstvo 1947
Partizan 3 : 0 OFK Metalac
Jedinstvo (R) 6 : 0 KFK Kula