PLS: Metalac Takovo - Kosovska Mitrovica 1:3

Gledajući ligašku tabelu i sumirajući trenutnu formu timova,bilo je jasno da su odbojkaši iz Kosovske Mitrovice favoriti u duelu sa ekipom Metalac Takova.Ipak,da bi došli do bodova morali su dobro da se „oznoje“.No,na kraju su svoju nameru ostvarili i trijumfom 1-3 osvojili „ceo plen“.

Uvodni set u potpunosti je pripao gostima.Već nakon desetak odigranih poena Mitrovčani stiču osetniju prednost(4-7),koja je samo rasla kako je meč odmicao.Raspoloženi Debeljak predvodio je svoj tim,imajući zapaženu rolu što iz zone napada,što servisom.Pri rezultatu 10-16,pokušao je trener domaćih da tajm-autom razmrda ekipu ali nije uspeo i ubrzo je sve rešeno skorom 18-25.Treba napomenuti,da su Milanovčani potpuno podbacili u elementu servisa i time znatno olakšali posao rivalu.

U nastavku potpuno drugačija slika.Domaćin razigran,delovao je samouvereno.Nakon bloka Đurovića Metalac Takovo stiče suficit od tri poena(6-3),zatim se razigrao i Jestrović i razlika je do tehničkog tajm-auta iznosila pet poena(12-7).Domaćin uspeva da održi nivo igre i do dvadesetog poena stekne lepu prednost(20-12).Činilo se da je sve rešeno.Međutim,gosti se nisu predavali i postepeno su smanjivali deficit.Pri skoru 23-20,na servis liniju dolazi Deljanin i uspeva da odservira četiri vezana servisa za 23-24.U uzbudljivoj završnici bolje se snalaze Mitrovčani i osvajaju drugu deonicu,posle bloka Ristića.Rezultat 24-26,za 0-2 u setovima.

Treći deo susreta protiče u potpunoj neizvesnosti.Rezultatska klackalica potrajala je do samog finiša seta.Tada domaći uspevaju da steknu dva poena viška(24-22),što je bilo presudno,jer su drugu set loptu iskoristili i smanjili na 1-2,nakon napada Milisavljevića.Rezultat perioda – 25:23.

Dosta izjednačen duel viđen je i u četvrtom setu.Do rezultata 14-14 nijedan tim nije imao značajniju zalihu.Od tog momenta,iskusniji gosti podižu nivo igre i predvođeni najboljim pojedincem susreta Nikolićem,stiču osetniju prednost.Kod rezultata 16-19,trener Metalac Takova zatražio je predah od 30 sekundi,kako bi zaustavio nalet rivala.Ali,ništa se nije promenilo i ostatak seta protekao je u znaku tima sa Kosmeta.Dobrom igrom lako su rešili deonicu u svoju korist skorom 17-25,za konačnih 1-3.

Priliku da potvrde bodove iz Gornjeg Milanovca odbojkaši Kosovske Mitrovice imaće naredne nedelje kada dočekuju Borac,dok će Metalac Takovo odmeriti snage sa timom Bavaništa.Taj duel na programu je u petak.