Pobeda Valjevaca

Odbojkaši VA 014 iz Valjeva zabeležili su sedmu pobedu u sezoni , pošto su pred svojim navijačima savladali Železničar iz Beograda, rezultatom 3:0. Ovom pobedom Valjevci su gotovo sigurno obezbedili opstanak u Prvoj ligi Srbije.

Od starta meča Valjevci su zaigrali agresivno. Već na startu meča imali su prednost od (10:6,15:11,17:13), mnogi domaći navijači su tada pomislili da je gotovo nemoguć povratak već otpisanih gostiju. Ali, uporni gosti nisu želeli da se predaju tako lako, malo po malo smanjivali su veliku prednost domaćina, da bi poenima Aničića iz kontre poveli sa 19:18.  Brza reakcija sa klube Valjevaca urodila je plodom, pošto su domaći predvođeni sjajnim Nenadićem napravili preokret i u završnicu seta su ušli sa prednošću od 23:21. Bila je to velika prednost domaćina koju nisu smeli da ispuste, a za to se najviše pobrinuo Matija Bobovac koji je postavio sjajan blok na Nejiću za konačnih 25:22.

I tokom većeg dela drugog seta domaći su pružili bolju igru. Imali su konstantnu prednost od 1-2 poena, gosti su im disali za vratom , pretili ali su opet u završnici seta odlični bili Ražnatović i Nenadić za 25:19 i veliku prednost pred treću deonicu meča. U poslednjem periodu meča igrači Železničara su delovali kao razbijena konjica, ni u jednom  odbojkaškom elementu nisu mogli da pariraju razigranom domaćinu. Tokom trećeg seta kapiten gostiju Babić više je  pažnje usmerio na suđenje , jer je imao brojne zamerke kod  prvog arbitra ovog susreta. Na kraju je bilo rutinskih 25:12 , za sigurnu pobedu pulena Mirka Ristovića.
Za razliku od  VA 014, odbojkašice Valjeva su  upisale još jedan ubedljiv  poraz ovog puta od FOK-a.