Rukometaši Šamota slavili u Valjevu

Posle 3 uzastopna poraza na startu drugog dela sezone u „Super B“ rukometnoj ligi , rukometaši ORK „Šamot 65“ iz Aranđelovca , večeras su u Valjevu , savladali „fenjeraša“ ovog takmičenja , ekipu Metlca , rezultatom 26:32 , poluvreme 15:17. Na klupi je debitovao novi trener Mirko Lomić , čiji je dolazak na klupu Šamota doneo i prve bodove u nastavku sezone , posle poraza u Prokuplju od Planinke , Beogradu od Obilića i u Aranđelovcu u prošlom kolu od ekipe zrenjaninskog Proletera.

Pred 80-ak vernih ljubitelja rukometa u Valevu , Metalac je bolje otvorio utakmicu u hali „15 septembar“ , vodio minimalno , jednom samo sa 2 gola razlike, 6:4 u 13 minutu , što je bilo dovoljno da se „šamoteri“ razbude , dodaju gas , i serijom od 0:4 za samo 2 minuta preokrenu tok utkmice u svoju korist , i do kraja meča ne dozvole domaćinu da na bilo koji način osvoji , bar jedan prvenstveni bod u utakmici 15-og kola ovog takmičenja.

U nekoliko navrata , do istek prvog poluvremena aranđelovčani su imali i + 4 gola prednossti ali su valjevci uspeli da na odmor odu sa podnošljivih – 2 i nadom da u nastavku meča mogu do iznenađenja.

Ta nada trajala je samo u prvih 10-ak minuta nastavka , a onda su gosti postavili stvari na svoje mesto i, u 44 minutu poveli sa 6 golova razlike , 18:24 , a onda u nekoliko navrata podigli razliku na + 8 , što je 10 minuta pre kraja utakmice značilo i konačno razrešenje svih dilema da bodovi odlaze u Aranđelovac.

Grb ORK "Šamot 65" iz Aranđelovca

Najefikasniji u redovima Šmota bio je Alekandar Glišić sa 8 golova ,od kojih je polovinu postigao sa linije penala (100 % učinak). Raspoložen je bio Janko Pešić koji je svih 7 pogodaka postigao iz igre dok je jednom manje strelac bio kružni napadač Miloš Milinić. Sa 5 golova u strelce se upisao Marko Ranković (1 iz penala) , dok su po 2 pogotka postigli: Nikola Ilić i Marko Stojković. Po jednom su se u strelce u ekipi šamota upisali i: Marko Živojinović i Patra Vladisavljević. Nastupili su još i: kapiten Vladimir Đorđević , Jovan Šink , Nemanja Radosavljević , Danilo Živković (promašen penal u 59 minutu) , Nemanja Praščević , Nikola Mitrović , Nikola Čolović i Bojan Tomić.

Kod domaćina , najefikasniji , Andrija Pantić sa 8 golova, po 6 puta strelci su bili: Stefan Beljić i Dejan Milinković , 2 pogodka postigao je i Nikola Milinković dok su po jednom mrežu Šamota pogodili: Marko Ćaić , Kosta Krunić , Luka Jovanović i Nikola Krstić.

Metalac nije izveo ni jedan sedmerac , dok je Šamot realizovao 5 od 6 penala (Glišić 4 od 4 , ranković 1 od 1 i Danilo Živković 0 od 1).

Domaći igrači prinudno su odmarali zbog isključenja 4 puta po 2 minuta (Stefan Beljić , Marko Obućina , Andrija pantić i Nikola Milinković) , dok je jedino isključenje u ekipi Šamota zaradio Aleksandar Glišić.

Utakmicu su sudili Spasoje Kolak iz Kragujevca i Stanislav Mlošević iz jagodine dok je kontrolor meča bio Desimir Vuković iz Beograda.

Aranđelovčani su sa nova dva boda ostali na deobi drugog mesta Super B lige sa ekipom beogradskog Obilića koja je rezultatski „demolirala“ ekipu Proletera u Zrenjaninu , ne toliko ubedljivim krajnjim rezultatom utakmice 22:27 , koliko su „vitezovi“ bili dominantni kako u prvom poluvremenu kada su domaćinu dozvolili samo 5 golova za 30 minuta. U nastavku utakmice vodili su gosti nekoliko puta i sa + 11 , sa razumljivim opuštanjem u finišu meča kada je Proleter serijom od 7:1 od 49 do 57 minuta ublažio ubedljiv poraz pred dvestotinak svojih navijača.

Rezultati 15-og kola "Super B lige" za rukometaše

U veoma zanimljivoj utakmici u Crvenki domaća ekipa nanela je treći ovosezonski poraz lideru iz Pančeva , ekipi Dinama koja je posle 8 uzastopnih pobeda (poslednji poraz 23.10.2015.godine od Dubočice u Leskovcu 21:20) , položila oružje u hali „Slobodan Cile Mišković iako su pančevci na poluvremenu imali gol prednosti , 9:10. Viđena je velika borba , svih 60 minuta u kojoj je Dinamo imao najviše 3 gola prednost u nekoliko navrata u prvom poluvremenu dok se u nastavku utakmice igralo bukvalno gol za gol ali bez ijednog vođstva gostiju , koji su imali manje živaca i rukometnog znanja , te su na kraju poraženi po treći put ove sezone (pre toga od Topličanina u Prokuplju i Dubočice u Leskovcu) , sa 22:21.

Tabela "Super B lige" posle 15-og kola

U narednom kolu Super B lige sve tri prvoplasirane ekipe igraće utakmice kod kuće pa će tako Šamot u SRC „Šumadija“ u Aranđelovcu ugostiti ekipu Zlatara iz Nove Varoši , Dinamo u Pančevu čeka Mokru goru , dok će Obilić u Beogradu odmeriti snage sa poslednje-plassiranim Metalcem iz Valjeva.