Poraz u gradskom derbiju

Kadeti Radničkog propustili su priliku da u gradskom derbiju, protiv Reala, obezbede veće šanse za opstanak u Kadetskoj ligi Srbije. Na svom terenu su poraženi rezultatom 0:2 pa su šanse za opstanak u elitnoj ligi Kadeta Srbije svedene na minimum. Strelci za goste su bili Trojanović sa “bele tačke” i Dimitrijević.

RADNIČKI NIŠ : REAL 0:2 (0:1)

Stadion “Čair”
GLEDALACA oko 350
SUDIJE: ŽIVKOVIĆ (glavni), POPOVIĆ, RISTIĆ (pomoćni) svi iz Niša.
OPOMENUTI IGRAČI: Stanojević, Antić (Radnički Niš), Žikić, Dimitrijević, Topalović (Real).
ISKLJUČENI IGRAČI: Ćirković, Marjanović (Radnički Niš), Trojanović (Real).
STRELCI: Trojanović 19′(jedanaesterac), Dimitrijević 60′ (Real).

RADNIČKI NIŠ: Mladen MITIĆ, Srđan MARINKOVIĆ, Uroš STANOJEVIĆ (od 63.min.Đorđe STOJANOVIĆ), Aranđel RANGELOV (od 12. min.Nenad MARJANOVIĆ), Dušan STANKOVIĆ, Lazar STOJANOVIĆ (od 75.min. Željko STEFANOVIĆ), Aleksandar JANAĆKOVIĆ, Petar ĆIRKOVIĆ, Amir ZEKA (od 86.min. Vukota MIJATOVIĆ), Branislav MLADENOVIĆ (od 50.min. Aleksandar Đorđević), Ilija ŠUKOVIĆ (od 14.min. Aleksandar ANTIĆ).

REAL: Mladen STOJILJKOVIĆ, Jovan TROJANOVIĆ, Nikola DINIĆ, Nikola RISTIĆ, Stefan PETKOVIĆ, Dušan ŽIKIĆ, Petar RISTIĆ (od 54.min. Đorđe NEDELJKOVIĆ), Mihajlo TOPALOVIĆ, Vukan ĐORĐEVIĆ (od 88.min. Hristijan AJDAREVIĆ), Vuk BULATOVIĆ (od 78.min.Aleksandar VASIĆ), Luka DIMITRIJEVIĆ (od 73.min. Luka JOVANOVIĆ).

Danas je na Čairu viđen meč, prenun žara i borbe za svaku loptu. Izostala je lepota, a uzrok tome je, verovatno, važnosti meča za obe ekipe. Pobednik ovog susreta je ujedno povećao svoje šanse za opastanak u elitnoj ligi Srbije, za fudbalere ove kategorije. Na kraju susreta su se zasluženo radovali izabranici braće Stamenković. Danas su njihovi kadeti pokazali više snalažiljovsti u trenucima koji su prelomili susret.

Već u 5. minutu, nakon starta igrača Reala, Žikića, igrač Radničkog Ćirković je neprimereno odreagovao i uzvartio udaranjem protivničkog igrača kada ovaj nije bio u posedu lopte. Glavni sudija Živković je Žikiću pokazao za nedozvoljeni start žuti karton, a Ćirkovića isključio iz igre.

Brojčana prednost gostiju je odmah došla do izražaja, pa je trener Kuzmanović morao da pomeranjem pozicija i ranim izmenama nadomesti manjak igrača u polju.

18. minutu, fudbaler Reala Topalović je nakon pravog slaloma kroz odbranu Radničkog oboren u kaznenom prostoru domaćina i za sudiju Živkovića nije bilo dileme, pokazao je na “belu tačku”. Siguran egzekutor je bio Jovan Trojanović, za vođstvo Reala od 1:0.

I ako sa igračem manje, fudbaleri Radničkog nisu se predavali. Stvorili su nekoliko šansi za izjednačenje, ali nedovoljno koncetracije u završnici i ponekad nedostatak sreće, kao i golman gostiju Stojiljković, nisu dozvolili poravnanje rezultata. Na poluvreme se otišlo sa aktuelnih 1:0 za goste iz 19. minuta.

Kada je u 53. minutu isključen odbrambeni igrač gostiju Trojanović, uspostavljena je ravnoteža na terenu i igrači Radničkog su odlučnije krenuli ka golu Reala. Kada se činilo da će svakog momenta doći do izjenačenja, usledila je “kontra” gostiju, a neodlučnost odbrane Radničkog je iskoristio Luka Dimitrijević koji je pratio akciju i lobovao golmana Mitića. Real je poveo sa 2:0 i ispostavilo se kasnije da je to bio konačan rezultat utakmice.

Imao je domaćin do kraja utakmice nekoliko šansi za postizanje pogotka, ali su i gosti brzim kontrama ugrožavali gol domaćina. Ipak, do kraja susreta, rezultat je ostao nepromenjen.

U narednom 23. kolu, Kadetske lige Srbije, ekipa Radničkog ide u goste Čukaričkom, a utakmica je prema rasporedu 17. Aprila.

Jagodina 1 : 0 Zemun
Partizan 1 : 0 Rad
Vojvodina 3 : 0 OFK Hajduk
Napredak 0 : 2 Crvena zvezda
Radnički (N) 0 : 2 Real Niš
Teleoptik 0 : 1 Čukarički
Brodarac 0 : 1 Spartak
OFK Beograd 3 : 0 Novi Pazar