Da li je arbitar Aleksandar Živković, morao da pomaže učesniku Lige šampiona

Omladinci Radničkog danas su se na pomoćnom terenu Gradskog stadiona namerili na odličnog protivnika, Čukaričkog iz Beograda.

Od samog početka gosti su imali inicijativu, ali samo do nekoliko metara od šesnaesterca gde su domaći fudbaleri uspešno zaustavljali napade i pokušavali da iz kontre ugroze gol gostiju. Uprkos prividnoj inicijativi Čukaričkog moglo bi se reći da se igrao ravnopravan fudbal. Na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom, 0:0. Nastavak utakmice ne donosi ništa novo. Radnički ostaje pri taktici da iz kontre ugrozi gol Petra Ćulibrka, dok gosti i dalje više imaju loptu u posedu. Igra ravnopravna. Domaći su iz nekoliko kontranapada ozbiljno zapretili pogotkom,ali lopta nije htela u mrežu. Tako se igralo do 75. minuta utakmice kada je sudija, Aleksandar Živković, pokazao drugi žuti karton odličnom štoperu Radničkog, danas uzdanici ekipe, Darku Vasiću, zbog navodnog igranja rukom. Trener gostujuće ekipe doviknuo je sudiji da je Vasić igrao ramenom, medjutim i da je lopta udarila halfa Radničkog u ruku bila je to napucana lopta, daleko od gola i ni po čemu mladi fudbaler nije zaslužio da bude isključen iz igre. Upravo iz tog slobodnog udarca gosti su postigli prvi pogodak. Usledio je centaršut,loptu niko nije dodirnuo i ona je kroz gomilu igrača, šumu nogu, pored golmana domaćih završila u mreži.

Samo nekoliko minuta kasnije, posle učestalijih napada Čukaričkog sa igračem više, odlično je sredinom terena ispred šesnaesterca Radničkog loptu poveo Šarić i snažnim, preciznim udarcem pogodio desni ugao, pored same stative golmana

Radničkog, Nikole Savića.

Posle utakmice razgovarali smo sa trenerom omladinaca Radničkog, Jovom Čučkovićem, kojji je zadovoljan igrom svojih izabranika bez obzira na poraz.