Omladinska selekcija Mačve - loš početak, ali optimistično u nastavku

U utakmici 1. kola Omladinske lige Srbije, crveno-crni nisu došli do željenih bodova. Utakmica sa Radničkim iz Niša završena je rezultatom 1:3 (1:1). Pogodak za Mačvu iz penala postigao je Branislav Marković.

“Na početku prvenstva očekivali smo 3 boda i dobar start međutim napravili smo kiks protiv Radničkog iz Niša. Prvo poluvreme sasvim korektno, poveli smo iz sasvim opravdanog jedanaesterca. U 44. minutu, na smušenost naše odbrane i loše reakcije naših odbrambenih igrača, primili smo gol. Očekivao sam veću želju za pobedom u drugom poluvremenu, ali greška Tomića, koji je njihovog napadača spojio sa našim golom doveo je do 1:2 za goste, neverovatan psihološki pas rezultirao je sa još jednim golom, greška odbrane i već je bilo 1:3, za Radnički. Šanse Jovanovića, Pejovića i Markovića nismo uspeli da realizujemo i ako su bile izgledne. Vreme za tugovanje nemamo, već u sredu gostujemo Radničkom iz Valjeva i želimo da popravimo kiks iz prvog kola. Ovakve greške više ne smemo da dozvolimo. Očekujem bolje igre svog tima, jer ovo je samo jedan loš dan za nas. Moramo se podizati i sa više samopouzdanja igrati mečeve” navodi trener Omladinske selekcije Mačve, Dejan Sarić.

Inače, Omladinska selekcija FK “Mačva“ u prethodnoj sezoni Omladinske lige Srbije i ako oslabljena, zbog angažmana nekoliko igrača u prvom timu, uspela je da se izbori da i u novoj 2016/17. sezoni igra u najelitnijem rangu takmičenja. Kostur ekipe je ostao I sa par pojačanja iz Šapca I okoline, Omladinska selekcija će pokušati da bude konkurentna kao I  prethodne godine, ali i za nijansu bolja. Novajlije u ekipi su Nemanja Živković i Nikola Milutinović, koji moraju da budu čvrst bedem Mačvine odbrane, a golman Šarenac je 99. godište i čeka svoju šansu.

Kako ističe predsednik FK “Mačva” Ivica Kralj, takodje je plan, da se ove godine I sa Kadetskom selekcijom ostvari plasman u Kvalitetnu ligu Srbije. „Sigurno neće biti lako, ali uvek smo težili samo dobrim rezultatima i ne smunjam da ćemo učiniti sve i Stručni štab i igrači da do tog uspeha i dođemo. Mačvina Omladinska škola fudbala je takođe u usponu i sve više dece iskazuje interesovanje da osnove fudbala stekne upravo u Mačvi. U narednom periodu i učešće na turnirima biće intenzivnije, među kojima će, na nekoliko, Mačva biti domaćin i organizator“, navodi Kralj. Pred Upravom kluba, Stručnim štabom svih selekcija i igračima je sezona puna aktivnosti, novih izazova i nadamo se dobrih rezultata, dodaje predsednik FK “Mačva” Ivica Kralj.

Vojvodina 2 : 2 Spartak ŽK
Napredak 1 : 2 Brodarac
Voždovac 2 : 1 Lokomotiva
Rad 1 : 0 Radnički (V)
Mačva 1 : 3 Radnički (N)
Crvena zvezda 3 : 1 Jagodina
Radnički (P) 0 : 2 Čukarički
OFK Beograd 2 : 1 Partizan