OLS: Nišlijama sladji bod

Omladinci Radničkog su danas na gostovanju osvojili bod odigravši nerešeno sa domaćom Jagodinom 1:1. Posle pet uzastopnih poraza osvojeni bod je veliki kao kuća. Slađi deo u podeli plena ide gostima pogotovu kad se ima u vidu činjenica da su Nišlije celo drugo poluvreme igrali sa igračem manje.

Nije lepo počela utakmica za igrače Radničkog. Već u 6. minutu Jagodina je povela golom Najdanovića. Nakon centaršuta sa desne strane u kaznenom prostoru gostiju se najbolje snalazi “desetka” domaćih pa je golman Stojiljković morao da vadi loptu iz mreže, 1-0 za Jagodinu.

Već u 19. minutu Nišlije su se rezultatski vratile u susret. Nakon uigrane akcije iz auta sa leve straneRadnički je izjednačio na 1:1.Odlično je asistirao kapiten Nikolić za Lazara Mitrovića, koji ovakve situacije rešava po pravilu pogotkom, pa je tako bilo i ovog puta.

Mogao je Radnički do potpunog preokreta u 40. minutu. Nakon centaršuta Ristića sa desne strane lopta je došla do Lazara Mitrovića koji se iskrao odbrani Jagodinaca i ostao sam na petercu. Uputio je udarac ka golu neometan ni od koga, ali je golman Stanimirović bio dobro postavljen i odbranio udarac niškog napadača.

U 42. minutu fudbaler Radničkog, Nikola Babović je zaradio drugi žuti karton pa mu je sudija Milan Ilić pokazao put u svlačionicu.

U drugom poluvremenu, brojčano slabiji Radnički se opredelio za čuvanje stečenog rezultata što mu je na kraju i uspelo. Može se reći da je “slađi bod” pripao gostima koji su uspeli da se odbrane igravši pedesetak minuta sa igračem manje.

Sledeću utakmicu omladinci Radničkog ponovo igraju u gostima i to u Subotici gde će ih ugostiti domaći Spartak.

Nezadrživ - Lazar Mitrović

Omladinska liga Srbije

JAGODINA : RADNIČKI NIŠ 1:1 (1:1)

Stadion FK Jagodine, Gledalaca oko 100. Sudije: Milan Ilić (Ćuprija), Ivan Blagojević (Paraćin), Milivoje Dončić (Kruševac). Strelci: – 1:0 u 6. Najdanović, – 1:1 u 19. Mitrović. Žuti kartoni: Stevanović, Stojanović (Jagodina), Domić, Ristić (Radnički Niš). Crveni karton: Babović (Radnički Niš).

JAGODINA: Nikola STANIMIROVIĆ, Miljan MILIĆEVIĆ (od 73. Lazar MITIĆ), Marko ŽIKIĆ (od 74. Lazar PANIĆ), Lazar STOJANOVIĆ, Strahinja JOVANČIĆ, Filip MILOVANOVIĆ (od 69. Stefan PETROVIĆ), Mirko SEKULIĆ (od 86. Željko SOFRONIJEVIĆ), Stefan MILADINOVIĆ, Uglješa STEVANOVIĆ (od 69. Nemanja STEFANOVIĆ), Aleksa NAJDANOVIĆ, Nikola SAVIĆ.

RADNIČKI NIŠ: Mladen STOJILJKOVIĆ, Nikola RISTIĆ (od 90. Uroš STANOJEVIĆ), Saša DOMIĆ, Nikola STEVANOVIĆ, Stefan MIHAJLOVIĆ, Dušan ŽIKIĆ (od 88. Aleksa IVANOVIĆ), Nikola BABOVIĆ, Dušan STANKOVIĆ (od 46. Mihajlo TOPALOVIĆ), Lazar MITROVIĆ (od 74. Amir ZEKA), Lazar NIKOLIĆ (od 78. Aleksandar PEŠIĆ), Petar ĆIRKOVIĆ (od 76. Jovan TROJANOVIĆ).

Rad 2 : 0 Spartak ŽK
Mačva 1 : 0 Voždovac
Crvena zvezda 4 : 1 Napredak
Radnički (P) 0 : 4 Vojvodina
OFK Beograd 4 : 3 Brodarac
Partizan 4 : 0 Lokomotiva