Ubedljivo na premijeri

Vrlo ubedljiva pobeda Aleksandrovčana na startu nove sezone nad nejakom ekipom Poleta iz Banatskog Višnjićeva rezultatom 10:0. Gosti su na Lukarelo došli puni očekivanja i potajnom nadom da će domaćin imati loš dan kakvih je i bilo pre nekoliko godina kada se Borac takmičio u ovom rangu, ali ipak na kraju ispostavilo se da su "crveno-plavi" i više nego prejaki za vidno nespremne goste kojima se mreža tresla čak deset puta u ponekad i zanimljivih 90 minuta. Goleadu na solidno popunjenom Lukarelu započinje Brakus već u 5. minutu, na 2:0 povisuje kapiten Opačić u 16. minutu. Kapiten je postigao i treći pogodak za Borac u 37. minutu, a samo 2 minuta kasnije Brakus je odlično ispratio akciju Grujića i zatresao mrežu gostiju i po četvrti put. Posle dva postignuta pogotka Brakus se našao i u ulozi asistenta pošto je u finišu prvog poluvremena uposlio Toškova koji postavlja konačan rezultat prvog poluvremena, Borac - Polet 5:0.

U nastavku ista priča, već na samom startu dve stopostotne šanse za Grujića i solidan golman Stoisavljević. Ipak Grujić će iz trećeg pokušaja savladati do tada uspešnijeg golmana Poleta i povisiti prednost svoje ekipe na 6:0. U 51. minutu Brakus postiže i sedmi pogodak za Borac, svoj treći na ovoj utakmici, posle čega ustupa svoje mesto trećem špicu Aleksandrovčana Čučku. Debitant u redovima Aleksandrovčana, Lavrnja Borislav, postiže osmi pogodak za Borac u 63. minutu, a finiš utakmice u potpunosti pripada Čučku koji će sa dva pogotka (78. i 89. minut), ali i nekoliko stopostotnih šansi, namučiti odbranu Poleta i postaviti konačnih Borac - Polet 10:0.

Do kraja još po jedna stopostotna šansa za Vujanića i Đurića, ali bez promene rezultata. Na kraju,bolje od ovoga nije moglo. Livađani su zasluženo slavili i već posle prvog kola zauzeli prvo mesto na tabeli. U narednom kolu Borac gostuje Proleteru u Međi, ekipi koja je takođe zabeležili ubedljivu pobedu na startu nove sezone.

Olimpija 2 : 3 1.Oktobar
Napredak 6 : 0 Roham
Terekves 3 : 0 Proleter
Borac 10 : 0 Polet