SLS: Mrkić srušio surdulički bunker

Radnički je, u duelu sa svojim „južnim“ komšijom iz Surdulice osvojio tri vredna boda i tako prekinuo mini-krizu rezultata u koju su uvršteni remi sa Napretkom i eliminacija od BSK-a iz Borče u Kupu. Nišlije su u svemu nadvisile goste, ali i pored velike terenske inicijative, do pobede su došle sjajnom individualnom akcijom Marka Mrkića, koji je u 75. minutu izveo pravi slalom, nanizao nekolicinu fudbalera Radnika i poslao loptu u mrežu, na veliku radost niških ljubitelja fudbala.

Nišlije su tokom cele utakmice napadali, ali zgusnuta odbrana Surduličana uspešno je odolevala, a u par navrata gosti su pripretili kontranapadom. No, nijednom njihovi pokušaji nisu imali prefiks „opasnih“. Sve do finiša poluvremena, ni Nišlije nisu uspevale da stignu do ozbiljnije šanse, a onda, u tri minuta, imale su dve prilike koje se mogu nazvati stopostotnim.

Od 65. minuta niški tim je imao igrača više na terenu, jer je zbog dva žuta kartona igru morao da napusti Aleksandar Gojković. Ubrzo je trener Radničkog Milan Rastavac levog beka Radivojević izmenio Dušanom Živkovićem, pa je niški tim u poslednjih dvadesetak minuta igrao u formaciji 3-4-3.

I najzad, Radnički je poveo u 75. minutu! Marko Mrkić je prihvatio loptu na tridesetak metara od gola gostiju, odlučno krenuo, nanizao trojicu fudbalera Radnika, a onda, u momentu kada je Čančarević želeo da skrati ugao, špicom poslao loptu u njegov levi donji ugao i lopta se zakoprcala u mreži. Erupcija oduševljenja na Čairu, „mali Mrka“ je završio u zagrljaju najvatrenijih navijača na jugu Čaira.

Nije se niški tim zadovoljio postignutim, sada je bilo i malo više prostora za igru, jer Surduličani više nisu imali šta da izgube. U 90. minutu Dušan Živković pogadja stativu nakon brzog kontranapada i asistencije Arsića.

I onda, umalo šok na Čairu. Nakon prekida i visoko ubačene lopte, Miloš Petrović je u poslednjem momentu intervenisao ispred Igora Mišana, koji bi, da je prvi stigao do lopte, imao praznu mrežu ispred sebe. Ostalo je 1:0, više nego zaslužena pobeda Radničkog propraćena skandiranjem „kec u Nišu“…

RADNIČKI – RADNIK 1:0 (0:0)