Sloga rutinski do pobede

Nakon tri meča bez pobede, fudbaleri Sloge su konačno uspeli da trijumfuju, pošto su u 6.kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola savladali ekipu Šumadinca iz Strojnika rezultatom 3:1. U jednoj krajnje korektnoj  utakmici, koja je obilovala prilikama, domaći su nagrađeni za konkretnu igru i zasluženo osvojili uvek preko potrebne bodove. Treba naglasiti da su gosti u Zagoricu doputovali sa desetoricom igrača, ali im treba odati priznanje za borbenost i htenje koje su prikazali na današnjem meču. Od starta meča Zagoričani su krenuli silovito ka golu gostiju i stvorili sijaset prilika. Ređali su se šutevi Milovanovića (3. i 8.minut), Lekića u 11. V.Petrovića u 15.minutu, ali su oni završavali zamalo pored gola ili u rukama golmana Aleksića. Ipak, u 25.minutu, Č.Petrović je iskoristio grešku odbrambenih igrača Šumadinca i sa 7-8 metara doneo prednost domaćima. Najbliži golu gostujući fudbaleri bili su u 33.minutu, kada je Blagojević, posle dobro izvedenog kontranapada, pogodio stativu. Domaći  su na odmor mogli i sa ubedljivom prednošću, ali  je V.Petrović sa 20-ak metara pogodio prečku.

Drugo poluvreme donelo je još otvoreniju igru obe ekipe. Igrao se 60.minut kada je Obradović u svom šesnaestercu oborio Č.Petrovića, mladi sudija Sremčević dosudio najstrožu kaznu, a siguran izvođač bio  je V.Petrović. Gosti su do gola mogli u 66.minutu, kada je Šarčević šutirao 7-8 metara malo iskosa sa desne strane, a golman domaćih Lekić dobrom intervencijom sačuvao svoj gol. Minut kasnije, V.Petrović je izveo korner, a Dmitrijević glavom sa 10 metara pogodio prečku. Č.Petrović je u 75.minutu iskoristio neuspelu ofsajd zamku gostiju i proigrao V.Petorivća kome nije bilo teško da pošalje loptu sa 10-ak metara u mrežu. Borbeni i do poslednjeg minuta motivisani fudbaleli Sumadinca su uspeli da postignu počasni pogodak. Blagojević je 20-ak metara iskosa sa desne strane uputio lob udarac i savladao zatečenog Lekića.

Sloga (Zagorica) - Šumadinac (Stojnik) 3:1

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 30. Delegat:Marko Starčević (Orašac). Sudija:Stefan Sremčević,pomoćnik:Aleksandar Milutinović (obojica iz Žabara). Strelci:Č.Petrović u 25.minutu i V.Petrović u 60. iz penala i 75.minutu za Slogu, a Blagojević u 85.minutu za Šumadinac.

Sloga: M.S.Lekić, Miloš Stevanović, Dimitrijević, Vesić, Milan Stevanović, Jovanović, J.Petrović, Milovanović (od 82.Radonjić), Č.Petrović (od 78. Milić), V.Petrović, M.M.Lekić.

Šumadinac: D.M.Aleksić, Šarčević, Blagojević, Luković, Obradović, D.V.Aleksić, Lakićević, Vladović,Jagodić, Damnjanović.

Ranilović 1 : 4 Mladi rudar
Plaskovac 2 : 2 Partizan
Žabare 3 : 0 Budućnost
Šumadinac (N) 5 : 2 Brezovac
Sloga 3 : 1 Šumadinac (S)
Šamot 2 : 2 B 2000