Nova pobeda Kamenoresca 76 za sredinu tabele

Na igralištu u Dublju pred oko 50 gledalaca u okviru 9. kola prvenstva OFL Trstenik, domaći FK Kamenorezac 76 pobedio je gostujuću ekipu Vinogradara iz Riljca rezultatom 2:0. Prava početnička nižerazredna utakmica,na momente oštra igra uz dobro suđenje i više neiskorišćenih šansi obeju ekipa. Videlo se i ovoga puta da domaćem klubu nedostaju igrači sredine terena ali i špic igrač da bi igra bila kvalitetnija i efikasnija.Kamenorezac 76 je i pored neefikasne igre došao u vođstvo u 28. minutu pogodkom Stefana Udovičića 1:0, sa ovim rezultatom su igrači otišli na odmor.

Utakmica u Dublju

Neefikasna igra od gola do gola sa promašajima i greškama nastavljena je i u drugom delu susreta,kada je golgeter dubljana sa do sada postignutih 6 pogodaka Darko Blagojević u 87. minutu savladao golmana gostiju,povisio vođstvo na 2:0 što je bio i krajnji ishod ove utakmice. S obzirom da je ovo savim nova ekipa u odnosu na prošlogodišnju kada je ovaj klub bio u Drugoj Rasinskoj okružnoj ligi,jedno vreme na čelu tabele ali zbog nedostatka finansijskih sredstava,dubljani su morali da se pomire sa takmičenjem u najnižem rangu odnosno OFL Trstenik. Novu sadašnju ekipu vode uspešno Ljubiša Vidaković-Đokin legenda dubljanskog fudbala i njegov klupski drug Veroljub Srejić.Treba pomenuti isto tako izuzetan rad i angažovanje sekretara FK Kamenorezac 76 Dejana Petrašinovića,dok predsednik kluba Branko Topalović osim funkcije redovnim igrama na terenu pomaže svojim saigračima da postignu dobre rezultate. Sudijska trojka na čelu sa glavnim sudijom Vanjom Matovićem dobro je obavila posao.Delegat ovog susreta bio je Dejan Pavlović. U narednom 10. kolu dubljani gostuju ekipi Stragara a trenutno se nalaze na 6. mestu tabele sa 10 osvojenih bodova, imaju 3 pobede i jedan nerešen rezultat.

Topoljak 1 : 1 Velika Drenova
Kamenorezac 76 2 : 0 Vinogradar
Omladinac 3 : 0 Borjak 2013
Morava 2 : 0 Rujišnik